Halové závody spřežení ve Slatiňanech - březen 2014

Aktuálně

Halové závody spřežení ve Slatiňanech

Za krásného jarního počasí se konal 8.3.2014 ve slatiňanské jezdecké hale již 8. ročník halových závodů spřežení. Letos nově byly tyto závody zařazeny do seriálu halových závodů „Jump and drive winter tour 2014“. V rámci tohoto seriálu sbírají jezdci body na jednotlivých závodech zařazených do tohoto projektu.  Finále se bude konat v Lysé nad Labem 19.- 23.3.2014.

Slatiňanské závody tentokrát přilákaly rekordní počet startujících, zúčastnilo se jich celkem 52 spřežení v kategoriích hobby jednospřeží, jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží.  Také velký počet diváků vytvořil pěknou sportovní atmosféru.

Soutěž hobby jednospřeží s přehledem vyhrála Ing. Kristýna Drbohlavová s klisnou Penelopa z JK Pamela Bylany. V soutěži jednospřeží pak exceloval její otec Pavel Drbohlav, který s koňmi Jasmína a Radan obsadil první a druhé místo. Tímto zopakoval svůj triumf z letošních halových závodů v Hradíštku u Sadské.  Na třetím místě se umístil reprezentant Národního hřebčína Kladruby nad Labem, s.p.o. MVDr. Pavel Jadrníček s plemenným hřebcem Gss. Aversa XLIV.

První místo v soutěži dvojspřeží obsadil Václav Coufalík z JK Coufalík před Petrem Vlašicem a Mgr. Monikou Pospíšilovou. V této soutěži měl NH dvě spřežení mladých stkl. hřebců, které vedl Radek Nesvačil a Martin Hejl.

Vrcholem závodů pak byla soutěž čtyřspřeží, které se zúčastnili dva reprezentanti Národního hřebčína s.p.o., Radek a Jiří Nesvačilovi. Vynikající výkon Radka Nesvačila překonal pouze Petr Vlašic, který však byl vzhledem k proporcím svého spřežení poníků ve výhodě. Třetí místo obsadil Jiří Nesvačil.

Letošní ročník halových závodů patří k těm nejzdařilejším a to díky jezdcům a jejich sportovním výkonům, ale také díky podpoře diváků. Velkou zásluhu na kvalitě závodů májí také technický personál z řad zaměstnanců Národního hřebčína a rozhodčí, kteří tento náročný den s přehledem zvládli a patří jim za to dík.

text: Ing. Kateřina Neumannová

čtyřspřeží NH Kladruby n.L.,s.p.o. čtyřspřeží R. Nesvačil
Pavel Drbohlav Jakub Hlávka
Jaroslav Kohout Martin Hejl
Mgr. Monika Pospíšilová MVDr. Pavel Jadrníček
Jiří Nesvačil Václav Coufalík
R. Nesvačil, SP Montilla XI a Gss. Barbilla XXXV-36 Radek Nesvačil 2. místo čtyřspřeží