Halové závody spřežení ve Slatiňanech - únor 2015

Aktuálně

Halové závody spřežení ve Slatiňanech - 28. února 2015

V sobotu 28.2.2015 se konal ve slatiňanské jezdecké hale již 9. ročník halových závodů spřežení. Tyto závody jsou druhým rokem součástí Zimního jezdeckého poháru „Jump and drive winter tour 2015“. V rámci tohoto seriálu závodů sbírají jezdci body v jednotlivých kolech zařazených do tohoto projektu. Finále se bude konat v Lysé nad Labem 18.- 22.3.2015.

Počet spřežení účastnících se závodů ve Slatiňanech neustále roste. Letos se zúčastnilo, celkem 46 spřežení, v kategoriích dvojspřeží pony (4), jednospřeží (17), dvojspřeží (15). Rekordní účast měla královská disciplína - soutěž čtyřspřeží, ve které startovalo 10 čtyřek. Dobře obsazené soutěže přilákaly do slatiňanské haly velký počet výborných diváků.

Závody zahájila soutěž dvojspřeží pony. S velkým přehledem zvítězila Mgr. Monika Pospíšilová, která se svým spřežením pony klisen Sibela a Sára ujela svým soupeřů o 33 sekund. Monika Pospíšilová reprezentuje JK Boharyně. Druhé místo obsadil Milan Finger (TJ Krakonoš Trutnov).

V soutěži jednospřeží stejně jako loni exceloval Pavel Drbohlav z JK Pamela Bylany, který s koňmi Jasmína a Radan obsadil první a druhé místo. A ujímá se tak vedení v průběžném pořadí zimního jezdeckého poháru v kategorii jednospřeží. Na třetím místě se umístil Mgr. Karel Nývlt (SK Fagone, o.s.)

V soutěži dvojspřeží se ve Slatiňanech velmi daří Václavu Coufalíkovi, který po loňském vítězství nenechal nic náhodě a přihlásil se do soutěže se dvěma spřeženími a obsadil první dvě místa! Pan Václav Coufalík reprezentuje svoji stáj JK Coufalík. Třetí místo patřilo Josefu Hroudovi JK Afrodita Němčice.

Vrcholem závodů pak byla skvěle obsazená soutěž čtyřspřeží, které se zúčastnili také dva reprezentanti Národního hřebčína s.p.o., Radek a Jiří Nesvačilovi. Vynikající výkon předvedl Radek Nesvačil , zvláště pak v prvním kole, v druhém kole byl poražen pouze svým bratrem Jiřím. Celkově ale svým soupeřům ujel o více jak deset sekund. Druhé místo si velmi kvalitní jízdou vybojovala jediná žena v poli startujících jezdců čtyřspřeží Kateřina Sklenská se čtyřspřežím lipických koní, reprezentující Maestoso Luna spol.s.r.o.. Třetí místo obsadil jako ve dvojspřeží Josef Hrouda (JK Afrodita Němčice)

Letošní ročník halových závodů patří k těm nejzdařilejším, vynikl silným obsazením v soutěži čtyřspřeží. Výborné bylo také publikum, všem divákům, kteří přišli podpořit jezdce a naše závody velmi děkujeme za skvělou atmosféru. Velkou zásluhu na kvalitě závodů má také technický personál z řad zaměstnanců Národního hřebčína a rozhodčí, kteří tento náročný den s přehledem zvládli a patří jim za to dík.

Poděkování patří také firmám, které věnovaly do soutěží hodnotné věcné ceny a to jmenovitě firmám Manmat, IREL spol.s.r.o. , Jezdecké potřeby Mauricio, Drogerie Květoslav Vladyka, Pekárna Čavrnoch Slatiňany a Pojišťovna Uniqua a.s. Slatiňany.

Průběh závodů natáčela internetová televize EquiTV, která připravuje video záznamy ze všech soutěží a řadu rozhovorů s jezdci. Záznam můžete sledovat ve středu 4.3. ve 12:50 na ČT.