Hobby závody - červenec 2014

Aktuálně

Hobby skokové závody v Heřmanově Městci

Národní hřebčín Kladruby nad Labem, s.p.o. uspořádal v sobotu 12. července 2014 v krásném prostředí Bažantnice v Heřmanově Městci hobby skokové závody. Vypsáno bylo pět soutěží, tři klasické parkury s následným rozeskakováním a dva terénní parkury. Autorem terénních tratí byl pan František Slavík, parkury postavil pan Oldřich Sojka, který byl také hlavním rozhodčím závodů.

V první soutěži parkuru stupně ZM startovalo 17 jezdců, nejlépe se dařilo Barboře Otradovské s klisnou Galicií z SJK SZeŠ Chrudim. NHK reprezentoval v této soutěži Jakub Hlávka s koněm Sintil – K a Markéta Jelínková s klisnou Farha – K. Jakub Hlávka a Sintil obdrželi v základním parkuru 4 trestné body za shození. Tyto závody byly pro Sintila první sportovní zkušeností.  Markéta Jelínková absolvovala základní kolo čistě, v následném rozeskakování měla jedno shození.

Druhou soutěží byl parkur stupně Z. V konkurenci 18 ti jezdců vybojoval vítězství teprve desetiletý Leoš Černohorský na koni Robin Hood reprezentující SK Černohorský. Domácí Milan Závorka (NHK) z valachem Fedys – K obsadil 4. místo.

V soutěži ZL startovalo 7 jezdců, první místo obsadila Kateřina Štěpánková s klisnou Vanesa (stáj Kukla Šerpan).

Po přestávce, během níž si jezdci procházeli tratě terénních parkurů, byl odstartován terénní parkur stupně ZM.  Terénní parkury obsahovaly jak pevné skoky, tak shoditelné, nechyběl ani průjezd vodou a terénní nerovnost.  Cílem jezdců bylo absolvovat trať bez trestných bodů a co nejvíce se přiblížit ke stanovenému času.

Na start terénního parkuru ZM se postavilo 9 jezdců. Nejlépe si vedl reprezentant NHK Jakub Hlávka s mladým Sintilem – K, druhé místo obsadila Markéta Jelínková s klisnou Farha – K, také startující za NHK, třetí byla Michaela Novotná s koněm Hrabicz (JK Klešice).

Do terénního parkuru stupně Z se přihlásilo 7 jezdců. První místo patřilo Haně Vrbové na koni Coreli (JK IVAHU), na druhé příčce se umístil Tomáš Němec s koněm Capitol. Za NHK v této soutěži startoval Milan Závorka s Fedysem – K, kteří obsadili 5. místo.

Díky kvalitní přípravě závodiště, korektním sportovním výkonům a početné divácké kulise, jsme strávili příjemnou sobotu v heřmanoměstecké Bažantnici.  Za přípravu závodů patří dík technickému personálu, tentokrát pod vedením Jakuba Macka.