Memoriál Jiřího Škodného - červen 2014

Aktuálně

Memoriál Jiřího Škodného - závody spřežení v Heřmanově Městci

Národní hřebčín Kladruby nad Labem, s.p.o. uspořádal ve dnech 14. a 15.6. závody spřežení v Heřmanově Městci, již po deváté jako memoriál Jiřího Škodného. Jiří Škodný byl mistr České republiky v jízdě čtyřspřeží a dlouholetý zaměstnanec Národního hřebčína Kladruby nad Labem s.p., ale také skvělý člověk a kamarád.

Přesto, že počasí bylo ideální, přihlásilo se tentokrát poněkud méně spřežení, než v minulých letech. Celkem se prezentovalo 24 spřežení. Nejpočetněji byla obsazena soutěž jednospřeží ( 17 spřežení). V soutěži dvojspřeží startovala 3 spřežení, v soutěži dvojspřeží pony 2 a 2 spřežení v soutěži čtyřspřeží.

V sobotu byla na programu drezurní zkouška a parkur. V soutěži dvojspřeží pony obsadila v drezuře první místo Mgr. Monika Pospíšilová (Jezdecký klub Boharyně), v drezuře jednospřeží exceloval Jan Exnar, který se svými dvěma koňmi Gss. Farina XXXVIII – 57 a Favory Coppelia XV – 4 z JK Hřebčín Favory obsadil první a druhé místo, na třetím místě skončil Mgr. Pavel Plch (SK Apollon), v drezuře dvojspřeží si nejlépe vedl Jaroslav Kohout a vítězem drezury čtyřspřeží se stal Radek Nesvačil reprezentant NHK.

Soutěžící po absolvování drezurní zkoušky následně startovali v parkuru. V soutěži pony opět zvítězila „čistým“ parkurem Mgr. Monika Pospíšilová. Nejlepšího výsledku v parkuru jednospřeží dosáhl Libor Kurka s klisnou Oktáva ze stáje 3K Poděbrady, druhý nejlepší parkur zajel MVDr. Pavel Jadrníček z NHK s plemenným hřebcem Gss. Aversa XLIV. V soutěži dvojspřeží se nejlépe vedlo Josefu Hroudovi z JK Afrodita Němčice, parkur čtyřspřeží s přehledem vyhrál Radek Nesvačil (NHK).

Závody pokračovaly společenským večerem, při kterém byla vyhodnocena drezurní zkouška a parkur. Umístění jezdci obdrželi floty a věcné ceny, které do soutěží věnoval NHK, firma ManMat a VVS Verměřovice.

Neděle patřila nejatraktivnější části soutěže maratonu. První jezdec odstartoval do úseku A v 10:00. Vítězem maratonu v soutěži pony se stal Erik Zuvač (JK Steally Opava), první místo v maratonu jednospřeží obsadil Jan Exnar s Gss. Farina XXXVIII- 57, na druhém místě byl Alexandr Soukup z JK Ruda, třetí opět Jan Exnar. Maraton dvojspřeží vyhrál Jaroslav Kohout z JS Denisa Bratronice před Jakubem Hlávkou z NHK. Vítězství maratonu čtyřspřeží s velkým bodovým náskokem vybojoval Radek Nesvačil (NHK).

Po ukončení maratonu následovalo slavnostní dekorování jednak samotného maratonu a následně celkové soutěže. První místo v soutěži dvojspřeží pony právem patřilo Mgr. Monice Pospíšilové s klisnami Linda a Ges. Jednospřeží kraloval Jan Exnar, který v celkové soutěži obsadil první a druhé místo, na třetím místě se umístil Alexandr Soukup s klisnou Elgora – 83. V soutěži dvojspřeží zvítězil Jaroslav Kohout z JS Denisa Bratronice. Radek Nesvačil stylem „start – cíl“ zvítězil v soutěži čtyřek před Ing. Jaroslavem Jandlem (JK Semice).

Za přípravu závodů a krásného areálu Bažantnice patří dík hlavně pracovníkům výcvikového střediska v Heřmanově Městci pod vedením Radka Nesvačila. Děkujeme také partnerům závodů, kteří věnovali věcné ceny do soutěží.

Těšíme se na závody spřežení v Heřmanově Městci v roce 2015 a věříme ve velkou účast soutěžících a diváků.