Nebanice - červenec 2014

Aktuálně

CAI-A Nebanice 2014

Od čtvrtka do neděle 3. – 6. 7. 2014 probíhal v Nebanicích u Chebu již 22. ročník mezinárodních závodů spřežení. Obětavým organizátorem CAI3 byla jako vždy TJ Agro Cheb – JO Nebanice zastoupená rodinou Šimáčkových a jejich týmem.

Stručné výsledky

Celkově se závodů zúčastnilo 50 spřežení, z toho 16 čtyřspřeží, 6 dvojpsřeží, 25 jednospřeží a  3 čtyřspřeží pony. V jednospřežní zvítězil Rakušan Markus Leitner, nejlepším českým jezdcem byl ing. Tomáš Barták se starokladrubským koněm G Ramata L – 7. Ve dvojspřeží zaujal první příčku polský reprezentant Adrian Kostrewa, druhé místo obsadil Martin Gössl, který po určité přestávce opět závodil se svým původním dvojspřežím.  Ve čtyřkách pony zvítězil německý jezdec Wilheim Tischer.

Čtyřky

Napínavé bylo soutěžení čtyřspřeží, kterých se sjel potřebný počet 16 (aby byly výsledky plnohodnotně započítávány do světového poháru čtyřspřeží Top drives awards). V této kategorii soutěžily 4 české čtyřky: Jiří Nesvačilové sen. a jun., Radek Nesvačil a Zdeněk Jirásek. Po drezurní zkoušce se ujal vedení kladrubský jezdec Jiří Nesvačil jun. (51,32), Jiří Nesvačil sen. obdržel 57,87 tr. b. a zaujal 6. místo, Radek Nesvačil 58,11 (8.místo) a Zdeněk Jirásek 62,10 (12.místo).

Náročná trať maratonu přinesla našim jezdcům následující výsledky: Jiří Nesvačil jun. (4. místo), Radek Nesvačil (7.místo), Zdeněk Jirásek (15. místo) a Jiří Nesvačil  sen. musel maraton na 5.překážce ukončit pro závažnou poruchu kola kočáru. Zvítězil Francouz Sebastien Mourier.

Překážková jízda byla velmi náročná a žádný jezdec ji neabsolvoval bez trestných bodů. Prvenství si opět odnesl Jiří Nesvačil jun. (lehké shození míčku na poslední překážce), Jiří Nesvačil sen. byl pátý (3,37 tr.b.), Radek Nesvačil sedmý (6,00 tr. b.) a Zdeněk Jirásek jedenáctý (15,56). Druhé místo obsadil Ireneusz Kozlowski z Polska.

V celkovém hodnocení zvítězil ve čtyřdenní soutěži Francouz Mourier Sebastien, druhý byl jeho krajan Jerome Cheze a třetí – nejlepší český jezdec – byl Jiří Nesvačil jun. Radek Nesvačil obsadil v celkovém hodnocení pěkné 5.místo (a byl velmi spokojen s výkonem a spoluprácí s „jeho“ koňmi). Zdeněk Jirásek obsadil 14.místo a Jiří Nesvačil sen. nemohl být pro kolizi v maratonu celkově hodnocen.

Spokojenost pro NH Kladruby n. L.

Závody přinesly jezdcům Národního hřebčína Kladruby n. L. další potvrzení velmi dobré přípravy pro Světové jezdecké hry v Normandii. Kvalifikaci již splnili velmi úspěšně na předchozích závodech (Vecses, Altenfelden, Němčice, Kladruby n.L.) a tak se zde jednalo spíše o prověření současné formy.

Krásné závody v Nebanicích doprovázelo letní slunečné počasí, zájem médií (ČT sport, Equi TV…) i dobrá nálada přihlížejících.