Topoľčianky - září 2013

Aktuálně

Národní hřebčín Kladruby n.L., s.p.o. budou v roce 2014 reprezentovat dvě čtyřspřeží

V letošním roce se ve dnech 28. 8. – 1. 9. uskutečnilo Mistrovství světa dvojspřeží ve slovenských Topolčiankách. Úspěchy české reprezentace, která byla složena z Martina Gössla, Josefa Hroudy, Jiřího Nesvačila a Radka Nesvačila, byly v minulosti již medializovány, nicméně zde je jen malé připomenutí úspěchu vozatajů z Národního hřebčína Kladruby n.L., s.p.o. Ten vyjeli reprezentovat bratři Jiří a Radek Nesvačilovi a vedli si výborně. První závodní den zajeli oba drezurní úlohu, ve které se Radek Nesvačil umístil na 21. místě a Jiří Nesvačil na místě 38. Nejtěžší část závodu ale na oba naše závodníky teprve čekala. V sobotním maratónu se vše změnilo. Jiří Nesvačil zajel naprosto perfektní jízdu, která se rovnala 7. místu v maratónu. Radek Nesvačil skončil v maratónu na místě 22. Po dvou závodních dnech byli bratři těsně za sebou, tzn. Jirka místo 19. a Radek místo 20.

Vše se rozhodlo až v neděli při závěrečném parkuru. Nervozita jezdců a vyčerpání koní se podepsalo v mnoha případech na výsledcích. Rozhodit se však nenechal Radek Nesvačil, který projel celý kurz parkuru tak skvěle, že z toho byla 10. příčka v této disciplíně. Celkově se tedy Radek umístil na MS na 14. místě! Jirka už takové štěstí neměl, v parkuru skončil 54. a celkově se tak propadl až na 38. pozici.

Vedení Národního hřebčína má v úmyslu prezentovat starokladrubské koně na soutěžích spřežení i nadále. Soutěžní kategorie ovšem rozšíří. Rok 2014 bude rokem návratu do královské disciplíny, to znamená do soutěží čtyřspřeží. Na našich a zahraničních kolbištích bude k vidění jedno bílé čtyřspřeží pod vedením Jiřího Nesvačila a jedno vrané čtyřspřeží pod vedením jeho bratra Radka. Nezbývá, než jim popřát mnoho úspěchů.

text: Gabriela Kotková