Upravit stránku

2018

Tento víkend (17. a 18.11.) se Národní hřebčín otevírá veřejnosti

Využijte příležitost a mimořádně mimo hlavní sezónu navštivte hřebčíny v Kladrubech a Slatiňanech. Těšíme se na vás.

O starokladrubských koních a Národním hřebčíně Kladruby nad Labem

Přečtěte si v aktuálním čísle časopisu Lidé a Země o starokladrubských koních a Národním hřebčíně Kladruby nad Labem: Lidé a Země

Hubertova jízda ve Slatiňanech

Rozloučení s jezdeckou sezónou proběhlo i v hřebčíně Slatiňany. V pátek 9.11. se do krajiny Slatiňansko-Slavicka vydalo na koních 9 jezdců a doprovázelo je 7 kočárů pod vedením Františka Kollerta. Lot jezdců vedla Iveta Macková na valachovi Marthes – K.

Ukončení jezdecké sezóny v Národním hřebčíně

Národní hřebčín se v sobotu 3. 11. 2018 symbolicky rozloučil s uplynulou jezdeckou sezónou. Na svátek sv. Huberta, patrona lovu, byla v Kladrubech nad Labem uspořádaná letošní poslední Hubertova jízda.

Přesun hříbat z Josefova na odchovnu Františkov v Selmicích

Přesun hříbat z Josefova na tři kilometry vzdálenou odchovnu Františkov v Selmicích proběhl v poslední říjnový den. Hříbata šla "po kopytě" ve stádě v doprovodu jezdců na koních.

Koncert v kostele sv. Václava a Leopolda: 23. 11. 2018 od 18:00 hod.

Národní hřebčín Kladruby nad Labem ve spolupráci s Obecním úřadem Kladruby nad Labem srdečně zve na koncert komorního orchestru Virtuosi di Praga: Setkání s hudbou a poezií (B. M. Černohorský – A. V. Michna z Otradovic – A . Dvořák – V. Petrov).

SLAVNÁ MINULOST ČESKOSLOVENSKÝCH HŘEBČÍNŮ A CHOVATELSKÁ BESEDA PAMĚTNÍKŮ

Ve středu 31. 10. 2018 se u příležitosti oslav 100 let vzniku Československé republiky uskutečnila jedinečná přednáška vedená Ing. Stanislavem Hošákem a Ing. Janem Pellarem. Hlavním tématem přednášky byla slavná minulost československých hřebčínů, doplněná o vzpomínky a zážitky významných osobností, jakými jsou pan Otto Dlabola, Ing. Karel Regner nebo Ing. Petr Žlumov.

Národní hřebčín v Horse & Hound!

Článek Hannah Lemieux o našich koních s „královským statusem“ naleznete i online: Horse & Hound

NÁVŠTĚVA ZÁSTUPCŮ FRANCOUZSKÉHO REGIONU CENTRE VAL DE LOIRE V NÁRODNÍM HŘEBČÍNĚ

Zástupci francouzského regionu Centre Val de Loire navštívili v pátek 26. října 2018 Národní hřebčín Kladruby nad Labem. Měli tak možnost seznámit se s památkově chráněnými prostory stájí, zámku, kostela, kočárovny a dalších historicky cenných objektů včetně kulturní krajiny, která hřebčín doprovází.

Hubertova jízda - loučení s letošní jezdeckou sezónou

Hubertova jízda pro zaměstnance Národního hřebčína proběhla v sobotu 20. října 2018 v Kladrubech nad Labem. Slavnostní nástup 23 jezdců na koních, 10 kočárů a 1 výletního vozu proběhl tradičně v poledne na hlavním nádvoří Národního hřebčína.