Upravit stránku

Národní hřebčín Kladruby nad Labem

Hřebčín v Kladrubech nad Labem je jedním z nejstarších hřebčínů na světě a zároveň domovem nejstaršího původního českého plemene koní - koně starokladrubského.

Upozornění

Aktuálně z hřebčína

NÁRODNÍ HŘEBČÍN V PROGRAMU 46. ROČNÍKU ZEMĚ ŽIVITELKY

NÁRODNÍ HŘEBČÍN V PROGRAMU 46. ROČNÍKU ZEMĚ ŽIVITELKY

Ve dnech 22. – 24. srpna 2019 můžete vidět starokladrubské koně na výstavě v Českých Budějovicích. Starokladrubské vranky z Národního hřebčína Kladruby nad Labem budou na agrosalonu Země živitelka tradičně prezentovat žáci Střední školy chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem.

ROZHOVOR V TÝDENÍKU EURO

V posledním letošním 34. vydání týdeníku EURO je zveřejněn rozhovor s ředitelem Národního hřebčína Kladruby nad Labem Ing. Jiřím Machkem.

ODKAZ

ČTYŘSPŘEŽÍ STAROKLADRUBSKÝCH BĚLOUŠŮ ČTRNÁCTÉ NA ME V DONAUESCHINGEN

ČTYŘSPŘEŽÍ STAROKLADRUBSKÝCH BĚLOUŠŮ ČTRNÁCTÉ NA ME V DONAUESCHINGEN

Jiří Nesvačil jun. s reprezentativním čtyřspřežím starokladrubských běloušů přivezl domů výborné 14. místo z mistrovství Evropy, které se konalo ve dnech 15. – 18. srpna 2019 v německém Donaueschingenu.
JUBILEUM FRANTIŠKA SLAVÍKA

JUBILEUM FRANTIŠKA SLAVÍKA

Dne 10. srpna tento dlouholetý jezdec, reprezentant, funkcionář ČJF, významný trenér a bývalý zaměstnanec Národního hřebčína Kladruby nad Labem oslavil 75. narozeniny.

Krajina

Krajina

Projděte se krajinnou památkovou zónou Kladrubského Polabí, která je díky svým specifickým vlastnostem domovem starokladrubského koně již půl tisíciletí.

Kočáry

Kočáry

Prozkoumejte soukromý kočár císaře Ferdinanda V., státní kočár T.G. Masaryka a další cenné kočáry a saně. Nechejte se ohromit dokonalým modelem císařského osmispřeží a v sále muzea se vydejte na výpravu více než pětisetletou historii chovu koní v Kladrubech.

Zámek

Zámek

Přeneste se do dob císaře Františka Josefa I. a jeho manželky Alžběty, zvané Sisi. Projděte se v jejich stopách dvanácti stylově zařízenými sály a komnatami, nahlédněte do kostela, který zde dali postavit, a nechejte si vyprávět o jejich zvláštních zvycích a podivuhodných osudech.

Historie hřebčína

Historie hřebčína

Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem je jedním z nejstarších hřebčínů na světě a zároveň domovem nejstaršího původního českého plemene koní – koně starokladrubského.