Upravit stránku

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ JEZDCI VÝCHODOČESKÉ OBLASTI JEZDECKÉ SEZÓNY 2019

V sobotu 29. února 2020 byli v Nechanicích za úspěšnou reprezentaci východočeské oblasti na Mistrovství České republiky oceněni reprezentanti Národního hřebčína Kladruby nad Labem Jakub Hlávka a Petr Novák. Jakub Hlávka reprezentoval v uplynulé sportovní sezóně v soutěžích všestrannosti v sedle klisny kladrubského chovu Farhy – K. Společně vykazovali umístění na předních příčkách v průběhu celé sportovní sezóny. Z pěti účastí v průběžných kvalifikačních kolech Zlaté podkovy získali 3x umístění do 3 místa a celkově vybojovali druhé místo ve finále 54. ročníku Zlaté podkovy. Z Mistrovství východočeské oblasti družstev pak přivezli domů bronzovou medaili. Petr Novák soutěžil za Národní hřebčín Kladruby nad Labem v soutěžích dvojspřeží a čtyřspřeží. Ocenění získal z královské disciplíny čtyřspřeží, kdy z Mistrovství České republiky, které se loni konalo v Těšánkách, přivezl domů bronz za umístění na celkovém třetím místě. V rámci společenského večera spojeného se slavnostním vyhodnocením nejúspěšnějších jezdců východočeské oblasti v jezdecké sezóně 2019 získal čestné uznání za celoživotní přínos jezdeckému sportu nejen ve východočeské oblasti pan František Slavík. Dlouholetý reprezentační jezdec, funkcionář České jezdecké federace, stavitel tratí všestrannosti a spřežení, významný trenér a bývalý zaměstnanec Národního hřebčína Kladruby nad Labem. Čestný odznak České jezdecké federace z rukou zástupců oblastního výboru východočeské oblasti za celoživotní přínos jezdeckému sportu obdržel také další z bývalých zaměstnanců národního hřebčína a to pan Jan Tvarůžek, rozhodčí, trenér a mistr odborného výcviku Střední školy chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem. Všem oceněným gratulujeme!