Upravit stránku

Jiří nesvačil dekorován v každé dílčí soutěžI závodů spřežení v donaueschingen

Jiří Nesvačil jun. absolvoval poslední závody letošní sportovní sezóny. Ve dnech 14. – 17. září 2017 se účastnil mezinárodních závodů spřežení v německém Donaueschingenu, které jsou součástí Světového poháru. Jiřímu Nesvačilovi se nejlépe dařilo v dílčí soutěži parkuru spřežení. V pátek zvítězil v honebním parkuru a v nedělním parkuru obsadil bronzovou pozici. V soutěžích královské disciplíny čtyřspřeží měřilo své síly osmnáct jezdců z osmi zemí. Reprezentant Národního hřebčína se čtyřspřežím starokladrubských běloušů byl dekorován také v drezuře a maratonu a to vždy na osmém místě. Domů tak přivezl celkové sedmé umístění. Součástí mezinárodních závodů v Donaueschingenu bylo také hodnocení jezdců čtyřspřeží v tzv. "Německém derby". Sčítaly se zde výsledky drezury, maratonu, parkuru a honebního parkuru. V "Německém derby" startovalo 21 účastníků a náš reprezentant získal v této kategorii 5. místo! Jeho letošní sportovní sezónu můžeme nazvat „parkurovou“. V jízdě mezi kužely své soupeře porážel nejen na závodech v Donaueschingenu, ale také na letošním Mistrovství Evropy ve Švédsku nebo na prestižním jezdeckém festivalu v Cáchách.

FOTO1FOTO2FOTO3FOTO4 /zdroj foto: Hippoevent/