Upravit stránku

MISTROVSTVÍ ČR V SOUTĚŽÍCH SPŘEŽENÍ ZNÁ SVÉ VÍTĚZE. JIŘÍ NESVAČIL JUN. ZLATÝ.

Kladruby nad Labem (13. září 2020)

Národní hřebčín Kladruby nad Labem hostil druhý zářijový týden od 10. do 13. 9. 2020 Mistrovství České republiky v soutěžích spřežení, současně probíhalo také Mistrovství Východočeské oblasti v soutěžích spřežení. Čtyřicet sedm startujících se utkalo o mistrovské tituly v kategoriích dvojspřeží pony, jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží.

Mistrovství bylo zahájeno drezurními zkouškami, následoval adrenalinový sobotní maraton, soutěže uzavíral nedělní parkur spřežení. Titul mistra České republiky v královské disciplíně čtyřspřeží vybojoval domácí reprezentant Jiří Nesvačil jun. s náskokem 17,07 bodu před stříbrným Jaroslavem Juráněm.

Nejobsazenější kategorii dvojspřeží ovládl Josef Drábek, který předvedl nejlepší jízdu mezi kužely i maraton. Velmi těsný rozdíl na prvních příčkách byl mezi jednospřežími. O 0,72 bodu zvítězil Daniel Bejr nad zprvu vedoucí MVDr. Markétou Sedlinskou. V kategorii dvojspřeží pony obsadil první příčku Erik Zuvač, který získal náskok před druhou Mgr. Monikou Pospíšilovou při vozatajském maratonu.

Záštitu nad akcí převzali ministr zemědělství Miroslav Toman a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem Ing. Jiří Machek závěrem dodává: “Těší nás, že se Mistrovství České republiky v soutěžích spřežení vydařilo i v této nelehké době. Naší radost ještě umocnilo vítězství reprezentanta národního hřebčína Jiřího Nesvačila jun.”