Upravit stránku

2018

O mezinárodních závodech – CAI Kladruby n. L. 2019

Celkem devět mezinárodních závodů se uskuteční v České republice v sezoně 2019. Jako již tradičně nechybí v kalendáři kladrubský Rudolfův pohár, o kterém vám přináší rozhovor s ředitelem Národního hřebčína Kladruby nad Labem Jiřím Machkem server JEZDCI.CZ.

Vánoční koncert sopranistky Ivety Hejdukové v kostele sv. Václava a Leopolda

Vánoční koncert v kostele sv.Václava a Leopolda (21.12.2018). Děkujeme všem, kteří přišli společně sdílet vánoční atmosféru. Vystoupení sopranistky Ivety Hejdukové bylo výjimečné. A nesmíme zapomenout na potulné adventní muzikanty před kostelem, statečně bojující s deštěm.

Zimní království starokladrubských koní (26.-27.12.)

Národní hřebčín Kladruby nad Labem zve všechny své příznivce na tradiční vánoční návštěvu starokladrubských koní ve dnech 26. a 27. prosince 2018 do Kladrub nad Labem a do Slatiňan. V obou hřebčínech si budou moci návštěvníci prohlédnout stáje a dozvědět se zajímavosti o chovu, historii i o využití starokladrubských koní. 

Čtyřspřeží starokladrubských bílých hřebců na GC Prague PlayOffs v pražské O2 Areně

Ve dnech 13. –16. prosince 2018 se v pražské O2 Areně uskutečnil premiérový ročník světové parkurové soutěže.  Vrcholná sportovní akce Global Champions Prague PlayOffs 2018 s nejlepšími parkurovými jezdci světa. Čtyřspřeží starokladrubských běloušů přiváželo denně VIP hosty na slavnostní ceremoniály k dekorování vítězů.

Čokoláda z Národního hřebčína

Místo vánoční kolekce jedinečná čokoláda z Národního hřebčína. Zakoupit můžete během akcí pro veřejnost, případně si objednat.

Vánoční koncert v kostele sv. Václava a Leopolda

V pátek 21. 12. od 18:00 hod. vás zveme na  Vánoční koncert v kostele sv. Václava a Leopolda: Iveta Hejduková – soprán, Vladimír Kořán - klavír. Od 17:30 tradiční Adventní zpívání před kostelem.

Národní hřebčín na Global Champions Praque Playoffs 2018

Od čtvrtka do neděle (13. – 16. 12.) bude čtyřspřeží starokladrubských hřebců z Národního hřebčína Kladruby nad Labem součástí slavnostních ceremoniálů při vyhlašování vítězů Global Champions Praque Playoffs v pražské O2 Areně.

Předvánoční setkání bývalých zaměstnanců Národního hřebčína

Národní hřebčín Kladruby nad Labem ke konci roku tradičně pořádá setkání bývalých pracovníků úseku chovu koní a místní Střední školy chovu koní a jezdectví. Letošní setkání proběhlo 11. prosince 2018.

Ocenění pro národní hřebčín

V rámci Slavnostního nástupu jednotek Hradní stráže na Pražském hradu v pátek 7. prosince 2018 byl ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem Jiří Machek oceněn medailí k výročí 100 let od založení Hradní stráže.

Oslavy 100. výročí založení Hradní stráže

V pátek 7. prosince 2018 se na Pražském hradě budou konat oslavy 100. výročí založení Hradní stráže. Přijďte se podívat!