Upravit stránku

2018

Starokladrubští koně v centru 128. Velké pardubické

Měsíc říjen je v Pardubickém kraji každoročně dostihovým svátkem. Nebylo tomu jinak ani v letošním roce, kdy se na dostihovém závodišti v Pardubicích druhou říjnovou neděli 14. 10. 2018 pořádal další ročník Velké pardubické steeplechase, která se poprvé běžela již v roce 1874. Na  společenskou a sportovní událost dorazilo 40 000 návštěvníků. Tradicí je účast slavnostních zápřeží z Národního hřebčína.

Beseda na téma Světové jezdecké hry 2018 v Tryonu v USA

Zveme vás na besedu Ing. Jiří Kunáta a Jiřího Nesvačil juniora na téma Světové jezdecké hry 2018 v Tryonu v USA. Čtvrtek 25. října 2018 od 17:00 hodin, sál Císařského hostince, Kladruby nad Labem čp. 23. Vstup zdarma.

Výsledky Českého poháru spřežení 2018

Na konci sportovní sezóny zveřejnila Česká jezdecká federace bodování a pořadí jezdců v Českém poháru spřežení 2018. Reprezentanti Národního hřebčína si vedli velmi dobře.

Starokladrubští koně na Krajských dožínkách v Pardubicích

Pernštýnské náměstí přivítalo během Dne zemědělců, potravinářů a venkova Pardubického kraje (23.9.2018) starokladrubské koně. Představila se Michaela Flégrová (Sacramoso Mantova X) a Ing. Karel Dvořák (Siglavi Pakra Basilika VIII).

Celodenní uzavření hřebčína pro návštěvníky dne 24. 10. 2018

Dovolujeme si informovat návštěvníky, že ve středu dne 24. 10. 2018 bude z důvodu celodenního přerušení dodávky elektřiny hřebčín včetně všech prohlídkových okruhů po celý den pro návštěvníky uzavřen.
Děkujeme Vám za pochopení a budeme se těšit na vaši návštěvu v jiném termínu.

Omezené prohlídky stájí během Hubertovy jízdy 20. 10. 2018

Dovolujeme si informovat návštěvníky, že dne 20. 10. 2018 budou prohlídky stájí v Kladrubech nad Labem z důvodu konání Hubertovy jízdy omezeny. Vstup na prohlídku stájí bude dle provozních možností pouze v 10:00 a 16:00.

Zámecké jezdecké slavnosti na Kačině

Sobotní Zámecké jezdecké slavnosti na Kačině (6.10.) ozdobilo vystoupení starokladrubských koní. Ukázka "PAS DE DEUX" se starokladrubskými vraníky byla v režii Michaely Flégrové (Sacramoso Mantova X) a Ing. Karla Dvořáka (Romke Eleja X). V rámci voltižní ukázky se představila starokladrubská chovná klisna 322 Risa pod vedením cvičitelky Bohunky Rosůlkové s dětmi Terezou Radilovou, Veronikou Chadimovou, Terezou Krupkovou, Adélou Loudovou, Štěpánem Wágnerem, Annou Rycheckou a Štěpánem Pospíchalem.

Kalendář 2019

Nový kalendář Národního hřebčína pro rok 2019 je možné zakoupit v informačních centrech v Kladrubech nad Labem i ve Slatiňanech. Otevřeno máme každý den (10:00-16:00 hod.) až do konce hlavní návštěvnické sezóny (31. 10. 2018). Cena kalendáře je 200 Kč.

Podzimní třídění starokladrubských koní v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem – říjen 2018

Třídění starokladrubských koní probíhá za účasti odborné komise již tradičně dvakrát ročně (květen, říjen). Kromě negativní selekce – vytřídění mladých koní z odchovu nejčastěji pro hrubé vady exteriéru, zdravotní problémy a pozitivní selekce – předvýběr nadějných mladých koní ve výcviku k přípravě ke zkouškám výkonnosti (ZV) a zařazení mladých hřebců a klisen do chovu, je hodnocena i celková úroveň předvedených koní (kondice, růstové parametry, péče o koně, ovladatelnost zvířat).

Mezinárodní konference jízdních policií v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem

3. 10. a 4. 10. 2018 se v Národním hřebčíně uskutečnila odborná konference jízdních policií, která byla zaměřena na otázky veterinářství, podkovářství a fyzioterapie. Kromě českých zástupců se konference zúčastnili také jízdní policisté z Rakouska, Maďarska, Itálie, Španělska, Polska, Slovenska a Německa.