Upravit stránku

Aktuality

Privátní prohlídky a prohlídky mimo standardní otevírací dobu pro veřejnost je nutné předem rezervovat, a to minimálně týden před plánovanou návštěvou. Možnost objednání těchto prohlídek závisí na provozních podmínkách. O možnosti rezervace na určitý den a čas rozhoduje provozovatel.

Pro návštěvníky


PŘEDVÁNOČNÍ SETKÁNÍ BÝVALÝCH PRACOVNÍKŮ

Národní hřebčín tradičně pořádá v adventním čase setkání bývalých pracovníků úseku chovu koní a místní Střední školy chovu koní a jezdectví. Letošní proběhlo 10. prosince 2019 v sále Císařského hostince.
 

EMILKA SI UŽÍVÁ ZIMU

Poznáváte klisnu z fotografií? Ano, je to starokladrubská klisna Eminenza – 5, přezdívaná jako „Emilka“ a můžete ji znát z knih „Kladrubáčci, aneb vyprávění starokladrubského hříběte“ a „Kladrubáčci 2 - Emilka se vrací“. V těchto dnech si Emilka užívá pohodovou zimní atmosféru.

POCTA ČESKÉ PAMÁTKOVÉ PÉČI

V rámci slavnostního večera „Pocta české památkové péči“ byly dne 3.října 2019 ve Španělském sále Pražského hradu předány prestižní Ceny Opera Historica 2019.

30 LET OD SAMETOVÉ REVOLUCE

Jako každá revoluce tak i ta sametová v roce 1989 něco starého vzala a něco nového přinesla. Starokladrubští koně získali především svobodu...

ODSTAV HŘÍBAT

Starokladrubská hříbata udělala první krok k dospělosti. Hříbata narozená v průběhu letošního roku byla tento týden z Kladrub nad Labem převedena na 3 km vzdálenou odchovnu Františkov v Selmicích.

O NÁRODNÍM HŘEBČÍNĚ NA SEMINÁŘI V BRNĚ

Agronomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně dne 8. listopadu 2019 uspořádala seminář na téma „Aktuální problémy chovu a šlechtění koní v ČR“. Na této akci zazněly hned dvě přednášky od zástupců národního hřebčína. 

JIŘÍ NESVAČIL JUN. ŠESTNÁCTÝ V ŽEBŘÍČKU FEI 2019

Mezinárodní jezdecká federace každoročně sleduje nejlepší výsledky jezdců čtyřspřeží. V TOP žebříčku nejlepších vozatajů světa v královské disciplíně čtyřspřeží je Jiří Nesvačil jun. z Národního hřebčína Kladruby nad Labem aktuálně na šestnáctém místě.