Upravit stránku

Aktuality

Privátní prohlídky a prohlídky mimo standardní otevírací dobu pro veřejnost je nutné předem rezervovat, a to minimálně týden před plánovanou návštěvou. Možnost objednání těchto prohlídek závisí na provozních podmínkách. O možnosti rezervace na určitý den a čas rozhoduje provozovatel.

Pro návštěvníky


Jedinečná čokoláda z Národního hřebčína. Zakoupit můžete během akcí pro veřejnost. Případně si objednat: Poštovné a balné 165 Kč.

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme vám za podporu a blahopřání! Děkujeme především ministerstvu zemědělství, bez výrazné podpory našeho zřizovatele by nebylo možné vytvořit předpoklady pro úspěšný zápis na seznam UNESCO. Dále děkujeme ministerstvu kultury, ministerstvu životního prostředí, Pardubickému kraji, Národnímu památkovému ústavu, Mezinárodní radě památek a sídel, místním obcím a jejich občanům, zaměstnancům, bývalým ředitelům Národního hřebčína, autorům nominační dokumentace, členům Rady památky, členům Rady Národního hřebčína, prostě všem, kteří se podíleli na zápisu Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem na Seznam světového dědictví UNESCO.

NÁRODNÍ HŘEBČÍN V KLADRUBECH NAD LABEM: PRVNÍ HŘEBČÍN NA SVĚTĚ ZAPSANÝ NA SEZNAMU PAMÁTEK SVĚTOVÉHO DĚDICTVÍ UNESCO

Plány a investice Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem, který byl v sobotu zapsán na Seznam památek světového dědictví UNESCO, dnes v Kladrubech představili zástupci Ministerstva zemědělství a hřebčína na dnešní tiskové konferenci, která se konala v prostorách Císařské jízdárny Národního hřebčína Kladruby nad Labem. S představiteli Ministerstva kultury a Pardubického kraje zároveň ocenili tým, díky kterému byl celý proces rychlý.

STŘÍBRO A BRONZ Z MISTROVSTVÍ VÝCHODOČESKÉ OBLASTI

Nejen čtyřspřeží starokladrubských vraníků ze Slatiňan se ve dnech 6. – 7. července 2019 účastnila závodů spřežení, které pořádal Dostihový spolek a. s. v Pardubicích. Závody byly vypsány jako Cena hejtmana Pardubického kraje a kvalifikace na letošní finále soutěží Zlaté podkovy.

UNIKÁTNÍ KRAJINA HŘEBČÍNA V KLADRUBECH NAD LABEM JE NA SEZNAMU PAMÁTEK SVĚTOVÉHO DĚDICTVÍ UNESCO

Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem byla dnes zapsána na Seznam památek světového dědictví UNESCO. Rozhodl o tom Výbor pro světové dědictví UNESCO na svém zasedání v Baku v Ázerbájdžánu. Krajina hřebčína v Kladrubech nad Labem je tak 14 památkou České republiky na tomto prestižním seznamu.

JSME NA SEZNAMU UNESCO!

Jsme na seznamu UNESCO! Jedná se o jeden z největších milníků v historii hřebčína a o obrovský úspěch České republiky. Máme být na co hrdí.

CHOVATELSKÝ DEN V ZEMSKÉM HŘEBČINCI TLUMAČOV

Šest starokladrubských koní z Národního hřebčína Kladruby nad Labem bylo v sobotu 29. června 2019 hosty slavnostního Chovatelského dne v Zemském hřebčinci Tlumačov. K vidění byla přehlídka a předvedení plemenných koní na ruce a slavnostní odpolední program. Jezdci z Kladrub nad Labem a ze Slatiňan na starokladrubských koních obohatili svým vystoupením v dobových kostýmech a dámských sedlech hlavní program Chovatelského dne.