Upravit stránku

Aktuality

Privátní prohlídky a prohlídky mimo standardní otevírací dobu pro veřejnost je nutné předem rezervovat, a to minimálně týden před plánovanou návštěvou. Možnost objednání těchto prohlídek závisí na provozních podmínkách. O možnosti rezervace na určitý den a čas rozhoduje provozovatel.

Pro návštěvníky


Jedinečná čokoláda z Národního hřebčína. Zakoupit můžete během nejbližších akcí pro veřejnost: V pololetí koně letí (1.-3.2.) či O jarních prázdninách do Národního hřebčína (4.-10.2.) Případně si objednat: Poštovné a balné 165 Kč.

Závody spřežení v Pardubicích

Cena Dostihového spolku a. s. pro tuzemské jezdce spřežení se jela o víkendu 13. – 14. dubna 2019 v kategoriích CAN2* dvojspřeží pony, jednospřeží a dvojspřeží v Pardubicích. Národní hřebčín Kladruby nad Labem měl na startu 3 spřežení ze Slatiňan.

Na Rudolfův pohár míří 102 spřežení

Ve dnech 25. – 28. dubna 2019 proběhne v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem XVI. ročník Rudolfova poháru, tradičních mezinárodních závodů. V letošním roce s rekordní účastí 102 spřežení z 11 zemí.

Dokument o Petru Vozábovi

Vítěz Velké pardubické z roku 1985 a devítinásobný mistr České republiky ve vozatajských soutěží, to je Petr Vozáb. Proč tak ze srdce miluje koně, proč je Národní hřebčín Kladruby nad Labem jeho srdcovou záležitostí a jak dnes žije, o tom vypráví v následujícím příspěvku ČT severovýchod.

Refreshing rozhodčích v Kladrubech nad Labem

První dubnovou sobotu proběhl v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem kurz doškolování rozhodčích pro spřežení,což je pro aktivní funkcionáře závodů povinné každé dva roky. Pod vedením školitelů komise spřežení Ing. Jiřího Kunáta a Jaroslava Pavla se poprvé konalo školení v tak velkém rozsahu.