Upravit stránku

Aktuality

Privátní prohlídky a prohlídky mimo standardní otevírací dobu pro veřejnost je nutné předem rezervovat, a to minimálně týden před plánovanou návštěvou. Možnost objednání těchto prohlídek závisí na provozních podmínkách. O možnosti rezervace na určitý den a čas rozhoduje provozovatel.

Pro návštěvníky


PLEMENNÝ HŘEBEC GENERALE AVERSA XLIX MÁ 25 LET

Nejstarší plemeník národního hřebčína dosáhl v sobotu 17. dubna 2021 úctyhodných dvaceti pěti let. Generale Aversa XLIX, starokladrubský bělouš, patřil k naprosté špičce své populace jak po exteriérové, tak po výkonnostní stránce.

O NÁRODNÍM HŘEBČÍNĚ V POŘADECH ČESKÉ TELEVIZE

Reportáž o národním hřebčíně byla odvysílána na stanici ČT1 v pořadu "Toulavá kamera", a to v neděli 18. dubna. Dalším pořadem, jehož jeden díl je věnován tématu chovu starokladrubských koní a udržování tradičních činností s chovem souvisejících, bude "Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli".

VZPOMÍNKY NA PRINCE PHILIPA

Televizní stanice CNN Prima NEWS odvysílala v pátek 16.4. reportáž se vzpomínkou na návštěvu Prince Philipa v kladrubském hřebčíně v roce 1996. Na Prince Philipa vzpomínali a vzpomínají i bývalí reprezentanti kladrubského hřebčína v soutěžích čtyřspřeží.  Jeho královská Výsost vévoda z Edinburghu byl jejich váženým soupeřem na jezdeckých kolbištích.

ROČENKA 2020

Právě vychází Ročenka 2020. Tradiční publikace doplněná o četné fotografie přináší souhrn všeho důležitého, co se v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem v uplynulém roce událo.