Upravit stránku

Aktuality

Vážení návštěvníci, Národní hřebčín Kladruby nad Labem bude v letošní turistické sezóně od 31. března do 31. října 2018 otevřen každý den (mimo 24. října 2018) od 10 do 16 hodin. Děkujeme a těšíme se na Vaši návštěvu.

Pro návštěvníky


HUBERTOVA JÍZDA 2018

Přihláška na letošní Hubertovu jízdu 3.11. včetně termínů zkušebních jízd: HUBERT 2018


Starokladrubští koně v centru 128. Velké pardubické

Měsíc říjen je v Pardubickém kraji každoročně dostihovým svátkem. Nebylo tomu jinak ani v letošním roce, kdy se na dostihovém závodišti v Pardubicích druhou říjnovou neděli 14. 10. 2018 pořádal další ročník Velké pardubické steeplechase, která se poprvé běžela již v roce 1874. Na  společenskou a sportovní událost dorazilo 40 000 návštěvníků. Tradicí je účast slavnostních zápřeží z Národního hřebčína.

Zámecké jezdecké slavnosti na Kačině

Sobotní Zámecké jezdecké slavnosti na Kačině (6.10.) ozdobilo vystoupení starokladrubských koní. Ukázka "PAS DE DEUX" se starokladrubskými vraníky byla v režii Michaely Flégrové (Sacramoso Mantova X) a Ing. Karla Dvořáka (Romke Eleja X). V rámci voltižní ukázky se představila starokladrubská chovná klisna 322 Risa pod vedením cvičitelky Bohunky Rosůlkové s dětmi Terezou Radilovou, Veronikou Chadimovou, Terezou Krupkovou, Adélou Loudovou, Štěpánem Wágnerem, Annou Rycheckou a Štěpánem Pospíchalem.

Kalendář 2019

Nový kalendář Národního hřebčína pro rok 2019 je možné zakoupit v informačních centrech v Kladrubech nad Labem i ve Slatiňanech. Otevřeno máme každý den (10:00-16:00 hod.) až do konce hlavní návštěvnické sezóny (31. 10. 2018). Cena kalendáře je 200 Kč.

Podzimní třídění starokladrubských koní v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem – říjen 2018

Třídění starokladrubských koní probíhá za účasti odborné komise již tradičně dvakrát ročně (květen, říjen). Kromě negativní selekce – vytřídění mladých koní z odchovu nejčastěji pro hrubé vady exteriéru, zdravotní problémy a pozitivní selekce – předvýběr nadějných mladých koní ve výcviku k přípravě ke zkouškám výkonnosti (ZV) a zařazení mladých hřebců a klisen do chovu, je hodnocena i celková úroveň předvedených koní (kondice, růstové parametry, péče o koně, ovladatelnost zvířat).