Upravit stránku

Aktuality

Privátní prohlídky a prohlídky mimo standardní otevírací dobu pro veřejnost je nutné předem rezervovat, a to minimálně týden před plánovanou návštěvou. Možnost objednání těchto prohlídek závisí na provozních podmínkách. O možnosti rezervace na určitý den a čas rozhoduje provozovatel.

Pro návštěvníky


DÁMY V SEDLE SOUČÁSTÍ DOŽÍNKOVÝCH SLAVNOSTÍ

V neděli 22. září 2019 se starokladrubští koně zúčastnili jedné z nejstarších lidových tradic oslavy Krajských dožínek Pardubického kraje. Návštěvníci mohli z bezprostřední blízkosti obdivovat jízdu v dámském sedle, kdy jezdkyně sedí na koni v bočním sedu.

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme Vám všem, kteří jste k nám v sobotu i přes nepřízeň počasí na oslavu zápisu na seznam UNESCO dorazili ! Děkujeme také všem zaměstnancům Národního hřebčína Kladruby nad Labem, kteří v tomto počasí zajistili bezchybný průběh slavnostního programu!

OCENĚNÍ V RÁMCI OSLAV ZÁPISU NA SEZNAM UNESCO

V rámci oslav zápisu na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, které proběhly uplynulou sobotu 5. října 2019 v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem, bylo předáno také několik ocenění. 

Z rukou ministra zemědělství Miroslava Tomana, viceprezidenta Evropského sdružení státních hřebčínů - European State Studs Association Maxe Dobretsbergera a ředitele Národního hřebčína Kladruby nad Labem Jiřího Machka převzaly ocenění osobnosti, které se výraznou měrou podílely na přípravě úspěšné nominace a mají tak velkou zásluhu na zápisu na seznam UNESCO. 

ČTRNÁCTISPŘEŽÍ PŘIVEZLO DEKRET UNESCO

Netradiční takzvanou domino zápřež složenou ze sedmi běloušů a sedmi vraníků starokladrubských koní poprvé v historii Národního hřebčína Kladruby nad Labem zapřáhli jeho zaměstnanci v sobotu 5. října 2019 na oficiální oslavu zápisu Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

DALŠÍ OCENĚNÍ PRO NÁRODNÍ HŘEBČÍN: CENA OPERA HISTORICA ZA PAMÁTKOVOU REKONSTRUKCI

Ve čtvrtek 3. října 2019 se ve Španělském sále na Pražském hradě uskutečnil slavnostní večer „Pocta české památkové péči“, v jehož rámci byly za účasti našich předních osobností společenského a kulturního života předány prestižní Ceny Opera Historica 2019. Odborná porota ocenila také Národní hřebčín Kladruby nad Labem, který se jako příkladně opravená památka stal vítězem za Pardubický kraj. Ocenění převzal z rukou vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka ředitel hřebčína Jiří Machek.