Upravit stránku

Aktuality

Privátní prohlídky a prohlídky mimo standardní otevírací dobu pro veřejnost je nutné předem rezervovat, a to minimálně týden před plánovanou návštěvou. Možnost objednání těchto prohlídek závisí na provozních podmínkách. O možnosti rezervace na určitý den a čas rozhoduje provozovatel.

Pro návštěvníky


V POLOLETÍ KONĚ LETÍ

O pololetních prázdninách a následujícím víkendu, tj. ve dnech 31. ledna – 2. února 2019, se Národní hřebčín Kladruby nad Labem již tradičně otevře veřejnosti. Návštěvníci si mohou prohlédnout stáje v Kladrubech nad Labem a ve Slatiňanech a dozvědět se zajímavosti z chovu, historie a využití starokladrubských koní. V Kladrubech nad Labem vás také pozveme na císařský zámek a do historické kočárovny. 

PO STOPÁCH STAROKLADRUBSKÝCH A LIPICKÝCH KONÍ V EVROPĚ

Vydejte se s fotografem Daliborem Gregorem po stopách starokladrubských a lipických koní v Evropě. Jeho přednáška o fotografování ve známých hřebčínech a na dalších místech zabývajících se chovem těchto plemen koní se koná dne 17. ledna 2020 v 18.00 hod. na Zámku Zborovice. 

ŽIVOTNÍ JUBILEUM JOSEFA NIMSE

1. ledna 2020 oslavil 80. narozeniny Josef Nims. Bývalý dlouholetý zaměstnanec Národního hřebčína Kladruby nad Labem je především známý jako úspěšný jezdec soutěží čtyřspřeží.

DĚKUJEME VŠEM ZA PODPORU V ROCE 2019

V uplynulém roce se nám podařilo mnoho věcí. Skutečným milníkem v dějinách Národního hřebčína je zápis Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem na Seznam světového dědictví UNESCO...

POZVÁNKA NA ZIMNÍ KRÁLOVSTVÍ STAROKLADRUBSKÝCH KONÍ

Sv. Štěpán je patronem koní a lidí, kteří se o ně starají. Při příležitost tohoto svátku jsme pro vás 26. a 27.12. připravili speciální vánoční prohlídky hřebčína - jak v Kladrubech nad Labem tak Slatiňanech (akce Zimní království starokladrubských koní se koná každý den od 10:00-15:00 hod.). Přijďte k nám na návštěvu, na vánoční procházku, prostě ukázat, že je to i váš svátek.

SETKÁNÍ S EMILKOU

Během Zimního království starokladrubských koní budete mít jedinečnou příležitost setkat se naživo s klisnou Emilkou, kterou znáte z knih „Kladrubáčci, aneb vyprávění starokladrubského hříběte" a „Kladrubáčci – Emilka se vrací".
Klisna bude předvedena 27. 12. 2019 ve 14.00 hodin na hlavním nádvoří Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem, kde si ji děti mohou vyfotografovat společně s autorem obou knih, Daliborem Gregorem.