Upravit stránku

Aktuality

Privátní prohlídky a prohlídky mimo standardní otevírací dobu pro veřejnost je nutné předem rezervovat, a to minimálně týden před plánovanou návštěvou. Možnost objednání těchto prohlídek závisí na provozních podmínkách. O možnosti rezervace na určitý den a čas rozhoduje provozovatel.

Pro návštěvníky


STAROKLADRUBŠTÍ KONĚ V ČR – ZEMSKÝ CHOV

Nová publikace s fotografiemi Ing. Dalibora Gregora a doprovodným textem ředitele národního hřebčína Ing. Jiřího Machka přiblíží čtenáři chov nejstaršího původního českého plemene na území České republiky.

OHLÉDNUTÍ ZA VELKOU PARDUBICKOU

Ve čtvrtek 8. října 2020 odvysílala Česká televize 8. díl pořadu „Před Velkou pardubickou 2020“. V tomto dílu představil ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem Ing. Jiří Machek hřebčín ve Slatiňanech, kde se již po 75 let chová starokladrubský vraník.

MISTR OPRATÍ JIŘÍ KOCMAN SLAVÍ 85. NAROZENINY

Mistr opratí, několikanásobný mistr republiky a šestinásobný účastník mistrovství světa v soutěžích čtyřspřeží, mistr sportu, nositel zlatého odznaku FEI. To jsou všechna označení, která patří k jednomu člověku, jehož profesní dráha byla především spjata s kladrubským hřebčínem, a to panu Jiřímu Kocmanovi. Dnes oslavil 85. narozeniny.