Upravit stránku

2019

Privátní prohlídky a prohlídky mimo standardní otevírací dobu pro veřejnost je nutné předem rezervovat, a to minimálně týden před plánovanou návštěvou. Možnost objednání těchto prohlídek závisí na provozních podmínkách. O možnosti rezervace na určitý den a čas rozhoduje provozovatel.

Pro návštěvníky


30 LET OD SAMETOVÉ REVOLUCE

Jako každá revoluce tak i ta sametová v roce 1989 něco starého vzala a něco nového přinesla. Starokladrubští koně získali především svobodu...

ODSTAV HŘÍBAT

Starokladrubská hříbata udělala první krok k dospělosti. Hříbata narozená v průběhu letošního roku byla tento týden z Kladrub nad Labem převedena na 3 km vzdálenou odchovnu Františkov v Selmicích.

O NÁRODNÍM HŘEBČÍNĚ NA SEMINÁŘI V BRNĚ

Agronomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně dne 8. listopadu 2019 uspořádala seminář na téma „Aktuální problémy chovu a šlechtění koní v ČR“. Na této akci zazněly hned dvě přednášky od zástupců národního hřebčína. 

JIŘÍ NESVAČIL JUN. ŠESTNÁCTÝ V ŽEBŘÍČKU FEI 2019

Mezinárodní jezdecká federace každoročně sleduje nejlepší výsledky jezdců čtyřspřeží. V TOP žebříčku nejlepších vozatajů světa v královské disciplíně čtyřspřeží je Jiří Nesvačil jun. z Národního hřebčína Kladruby nad Labem aktuálně na šestnáctém místě.

VEŘEJNÉ PŘEDSTAVENÍ MANAGEMENT PLÁNU

Národní hřebčín Kladruby nad Labem a obec Kladruby nad Labem zve obyvatele, spolky, zástupce Kladrub nad Labem a okolních obcí na veřejné představení MANAGEMENT PLANU (Plánu péče) krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem jako nový plán nakládání se statkem zapsaným na seznam světového dědictví. Veřejné představení se koná ve čtvrtek 7. 11. 2019 od 17,30 hodin v jídelně národního hřebčína. Všichni jste srdečně zváni.

HUBERTOVA JÍZDA 2019

Zájemci z řad veřejnosti se loučili s letošní jezdeckou sezónou v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem v sobotu 2. listopadu 2019.