Upravit stránku

2019

Privátní prohlídky a prohlídky mimo standardní otevírací dobu pro veřejnost je nutné předem rezervovat, a to minimálně týden před plánovanou návštěvou. Možnost objednání těchto prohlídek závisí na provozních podmínkách. O možnosti rezervace na určitý den a čas rozhoduje provozovatel.

Pro návštěvníky


Jedinečná čokoláda z Národního hřebčína. Zakoupit můžete během nejbližších akcí pro veřejnost: V pololetí koně letí (1.-3.2.) či O jarních prázdninách do Národního hřebčína (4.-10.2.) Případně si objednat: Poštovné a balné 165 Kč.

NÁRODNÍ HŘEBČÍN KLADRUBY NAD LABEM POŘÁDÁ 4. ROČNÍK DNE STAROKLADRUBSKÉHO KONĚ

V sobotu 25. května 2019 se v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem uskuteční tradiční Den starokladrubského koně. Bohatě komponovaný program se nese ve znamení oslav 440 let od chvíle, kdy císař Rudolf II. vydal dekret, kterým udělil kladrubskému hřebčínu statut císařského dvorního hřebčína, a tradičně je tento den i oslavou výjimečného plemene, starokladrubského koně, jeho domovského hřebčína, ale také po staletí neměnných činností, které k původnímu dvornímu hřebčínu patří. 

JAKUB HLÁVKA ÚČASTNÍKEM ZLATÉ PODKOVY

O víkendu 18. – 19. května 2019 proběhly v Military centru Dvoreček  závody všestrannosti, které jsou vypsány jako kvalifikační kolo seriálu soutěží všestrannosti Zlaté podkovy 2019. Za Národní hřebčín Kladruby nad Labem startoval v soutěži Zlaté podkovy Jakub Hlávka s klisnou kladrubského chovu Farhou – K.

DALŠÍ ČESKÝ UNIKÁT MÍŘÍ NA SEZNAM SVĚTOVÉHO DĚDICTVÍ UNESCO

Česká republika by se za čas mohla chlubit další položkou na Seznamu světového dědictví UNESCO. Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem představuje unikátní národní kulturní památku, jež dokládá staletý chov a výcvik jedinečného plemene – Kladrubského bělouše.

SLATIŇANSKÉ ČTYŘSPŘEŽÍ SOUČÁSTÍ SLAVNOSTÍ NAVALIS 2019

Čtyři starokladrubští vraní hřebci Sacramoso Siria XV, Siglavi Pakra Montilla XI, Solo Moravita XXXIV a Solo Pavia XXIV – 12 pod vedením Františka Kollerta přivezli kardinála Dominika Duku na slavnostní mši svatou, jež se konala v rámci Svatojánských slavností Navalis v katedrále sv. Víta, Vojtěcha a Václava na Pražském hradě.

VZPOMÍNKA NA ING. JIŘÍHO DAVIDA

Dne 10. května 2019 uplynulo 20 let od úmrtí Ing. Jiřího Davida (25. září 1927 – 10. května 1999). Chovu koní, kladrubskému hřebčínu a jezdeckému sportu věnoval celý svůj život.