Upravit stránku

2019

ÚČAST NA DREZURNÍCH ZÁVODECH - EQUICENTRUM JOSEFOV

Dva sedmiletí plemenní hřebci, starokladrubští vraníci Sacramoso Capeta XVII a Sacramoso Romy XVIII z hřebčína Slatiňany se v sobotu 15. června 2019 poprvé účastnili drezurních závodů. V jezdeckém Equicentru Josefov úspěšně absolvovali hobby soutěže DU/A 2018 a DU/B 2018.

VÝSTAVU O HISTORII NÁRODNÍHO HŘEBČÍNA KLADRUBY NAD LABEM PŘIJEDOU ZAHÁJIT STAROKLADRUBŠTÍ KONĚ

U příležitosti zahájení výstavy o historii Národního hřebčína Kladruby nad Labem budou v pondělí 17. června od 16:15 hodin před Národním zemědělským muzeem v Praze na Letné k vidění vraník a bělouš starokladrubského koně. Vernisáž výstavy proběhne od 16:30 hodin, veřejnost má možnost výstavu navštívit od 18. června do 31. srpna.

 NOVÁ KNIHA "STAROKLADRUBŠTÍ KONĚ VE SVĚTĚ"

Jedinečná, celobarevná fotografická publikace aktuálně k zakoupení přímo v prodejně suvenýrů hřebčína v Kladrubech nad Labem a hřebčína ve Slatiňanech.

SPŘEŽENÍ Z NÁRODNÍHO HŘEBČÍNA KLADRUBY NAD LABEM NA ZÁVODECH V MIMONI

O víkendu 8. – 9. června 2019 soutěžila tři spřežení z Národního hřebčína Kladruby nad Labem na závodech spřežení v Mimoni. Soutěže dvojspřeží se účastnili starokladrubští vraníci ze Slatiňan, soutěže čtyřspřeží starokladrubští koně bílé barvy z Kladrub nad Labem.

V NÁRODNÍM HŘEBČÍNĚ KLADRUBY NAD LABEM PROBĚHLA PŘEHLÍDKA KONÍ URČENÝCH K PRODEJI

Ve čtvrtek 6. 6. 2019 se v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem uskutečnila přehlídka koní určených k prodeji. Tato zajímavá akce byla nyní znovu uspořádána po několikaleté odmlce. Zájemci si mohli prohlédnout nabízené koně jak v Kladrubech nad Labem, tak také v hřebčíně Slatiňany a k prodeji byli nabídnuti jak hřebci, tak také klisny a valaši.

V NEDĚLI 9.6. SE V PARKU MOŠNICE USKUTEČNÍ DEN OTEVŘENÝCH ZAHRAD

V neděli 9.6. od 11:00 hodin se uskuteční další ročník Dne otevřených zahrad v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem.

BRONZ Z PANSKÉ LÍCHY

Jakub Hlávka přivezl celkové třetí místo z dalšího kvalifikačního kola Zlaté podkovy 2019. Soutěže všestrannosti probíhaly 31. 5. – 2. 6. 2019 v jezdeckém areálu v Brně na Panské Líše.

ČTYŘSPŘEŽÍ BĚLOUŠŮ LETOS POPRVÉ NA ZÁVODECH V ZAHRANIČÍ

Na přelomu května a června 29. 5. – 2. 6. 2019 vycestovalo reprezentační čtyřspřeží starokladrubských běloušů pod vedením Jiřího Nesvačila na mezinárodní závody spřežení do holandského Valkenswaardu. Závody se konaly v areálu Exell Equestrian, dlouhodobě nejlepšího světového jezdce čtyřspřeží Boyda Exella. 

ZÁVĚREČNÉ VYSTOUPENÍ LETOŠNÍHO DNE STAROKLADRUBSKÉHO KONĚ

Závěrečné vystoupení letošního Dne starokladrubského koně: „Starokladrubský kůň" - oslava výjimečného plemene starokladrubských koní, které předvedli zaměstnanci Národního hřebčína Kladruby nad Labem za doprovodu skladby Vltava od Bedřicha Smetany.

STAROKLADRUBŠTÍ VRANÍCI NA KVĚTNOVÝCH ZÁVODECH SPŘEŽENÍ V TĚŠÁNKÁCH

Tři dvojspřeží vraníků ze Slatiňan se ve dnech 18. – 19. května 2019 účastnila závodů spřežení ve Zlínském kraji. Rekreační dvůr Těšánky pořádal závody, jejichž výsledky se započítávají do kvalifikace na finále Zlaté podkovy 2019.