Upravit stránku

2019

ČTYŘLETÁ EUFONIA – 29 VÍTĚZKOU PODZIMNÍCH VÝKONNOSTNÍCH ZKOUŠEK STAROKLADRUBSKÝCH KLISEN V KLADRUBECH NAD LABEM

Ve dnech 10. - 11. října 2019 probíhaly v Kladrubech nad Labem výkonnostní zkoušky starokladrubských klisen. Zúčastnilo se jich 5 starokladrubských bělek a 1 vranka, všechny z chovu Národního hřebčína Kladruby nad Labem.

SPŘEŽENÍ STAROKLADRUBSKÝCH KONÍ SOUČÁSTÍ DĚNÍ 129. VELKÉ PARDUBICKÉ

Gala zápřeže v podání šestispřeží starokladrubských běloušů a čtyřspřeží starokladrubských vraníků z Národního hřebčína Kladruby nad Labem přivážely na scénu čestné hosty letošního ročníku Velké pardubické a to pod vedením Jiřího Nesvačila jun. a Františka Kollerta.

Dámy v sedle součástí dožínkových slavností

V neděli 22. září 2019 se starokladrubští koně zúčastnili jedné z nejstarších lidových tradic oslavy Krajských dožínek Pardubického kraje. Návštěvníci mohli z bezprostřední blízkosti obdivovat jízdu v dámském sedle, kdy jezdkyně sedí na koni v bočním sedu.

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme Vám všem, kteří jste k nám v sobotu i přes nepřízeň počasí na oslavu zápisu na seznam UNESCO dorazili ! Děkujeme také všem zaměstnancům Národního hřebčína Kladruby nad Labem, kteří v tomto počasí zajistili bezchybný průběh slavnostního programu!

OCENĚNÍ V RÁMCI OSLAV ZÁPISU NA SEZNAM UNESCO

V rámci oslav zápisu na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, které proběhly uplynulou sobotu 5. října 2019 v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem, bylo předáno také několik ocenění. 

Z rukou ministra zemědělství Miroslava Tomana, viceprezidenta Evropského sdružení státních hřebčínů - European State Studs Association Maxe Dobretsbergera a ředitele Národního hřebčína Kladruby nad Labem Jiřího Machka převzaly ocenění osobnosti, které se výraznou měrou podílely na přípravě úspěšné nominace a mají tak velkou zásluhu na zápisu na seznam UNESCO. 

ČTRNÁCTISPŘEŽÍ PŘIVEZLO DEKRET UNESCO

Netradiční takzvanou domino zápřež složenou ze sedmi běloušů a sedmi vraníků starokladrubských koní poprvé v historii Národního hřebčína Kladruby nad Labem zapřáhli jeho zaměstnanci v sobotu 5. října 2019 na oficiální oslavu zápisu Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

DALŠÍ OCENĚNÍ PRO NÁRODNÍ HŘEBČÍN: CENA OPERA HISTORICA ZA PAMÁTKOVOU REKONSTRUKCI

Ve čtvrtek 3. října 2019 se ve Španělském sále na Pražském hradě uskutečnil slavnostní večer „Pocta české památkové péči“, v jehož rámci byly za účasti našich předních osobností společenského a kulturního života předány prestižní Ceny Opera Historica 2019. Odborná porota ocenila také Národní hřebčín Kladruby nad Labem, který se jako příkladně opravená památka stal vítězem za Pardubický kraj. Ocenění převzal z rukou vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka ředitel hřebčína Jiří Machek.

JIŽ TUTO SOBOTU SE USKUTEČNÍ OSLAVY ZÁPISU NA SEZNAM UNESCO

V sobotu 5. října se v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem konají Oslavy zápisu na seznam UNESCO. Vstup na slavnostní program je zdarma. Běžné prohlídkové okruhy budou pro tento den nepřístupné. Veřejnost bude mít možnost návštěvy stájí v době mezi 15:00 a 17:00.

ZÁŘIJOVÁ ÚČAST NA DREZURNÍCH A SKOKOVÝCH ZÁVODECH

Jezdecký klub Dolní Přím pořádal dne 14. září 2019 drezurní závody. Účastnili se jich dva starokladrubští plemenní hřebci ze Slatiňan Sacramoso Romy XVIII a Sacramoso Capeta XVII.