Upravit stránku

2019

NÁRODNÍ HŘEBČÍN V PROGRAMU 46. ROČNÍKU ZEMĚ ŽIVITELKY

Ve dnech 22. – 24. srpna 2019 můžete vidět starokladrubské koně na výstavě v Českých Budějovicích. Starokladrubské vranky z Národního hřebčína Kladruby nad Labem budou na agrosalonu Země živitelka tradičně prezentovat žáci Střední školy chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem.

ROZHOVOR V TÝDENÍKU EURO

V posledním letošním 34. vydání týdeníku EURO je zveřejněn rozhovor s ředitelem Národního hřebčína Kladruby nad Labem Ing. Jiřím Machkem.

ODKAZ

ČTYŘSPŘEŽÍ STAROKLADRUBSKÝCH BĚLOUŠŮ ČTRNÁCTÉ NA ME V DONAUESCHINGEN

Jiří Nesvačil jun. s reprezentativním čtyřspřežím starokladrubských běloušů přivezl domů výborné 14. místo z mistrovství Evropy, které se konalo ve dnech 15. – 18. srpna 2019 v německém Donaueschingenu.

JUBILEUM FRANTIŠKA SLAVÍKA

Dne 10. srpna tento dlouholetý jezdec, reprezentant, funkcionář ČJF, významný trenér a bývalý zaměstnanec Národního hřebčína Kladruby nad Labem oslavil 75. narozeniny.

ČTYŘSPŘEŽÍ STAROKLADRUBSKÝCH BĚLOUŠŮ ZAMÍŘILO NA ME DO DONAUESCHINGEN

Ve dnech 15. – 18. srpna 2019 se zámecký park v Donaueschingen mění na místo konání šampionátu mistrovství Evropy čtyřspřeží. Na místě se sejde mnoho špičkových jezdců také z drezury a skoků. 

KVALIFIKAČNÍ ŽEBŘÍČEK SERIÁLU ZÁVODŮ ZLATÁ PODKOVA 2019

Národní hřebčín Kladruby nad Labem bude mít v letošním finále Zlaté podkovy 2019 své reprezentanty v soutěži všestrannosti i ve spřežení. Jezdci Národního hřebčína Kladruby nad Labem drží umístění na prvních pozicích v kvalifikačním žebříčku Zlaté podkovy 2019.

NAPSALI O NÁS

Přečtěte si článek prezidenta Asociace svazů chovatelů koní MVDr. Jaroslava Dražana s názvem „Několik osobních postřehů z návštěvy v Kladrubech nad Labem u příležitosti oslav 440. výročí založení dvorního hřebčína“ ze 3. letošního čísla časopisu KONĚ. ČLÁNEK

POZVÁNKA NA BESEDU

Ve čtvrtek 8. srpna od 16 hodin se v prostorách kina v Přelouči uskuteční beseda o zápisu KLADRUBSKÉHO HŘEBČÍNA a HORNICKÉHO REGIONU KRUŠNOHOŘÍ na Seznam světového dědictví UNESCO. Hosty budou Jiří Machek, ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem a Jan Horník, senátor a starosta Božího Daru. 

HIPOREKONDIČNÍ POBYTY V KLADRUBECH NAD LABEM

Klienti Unie Roska Praha trávili v krajině Kladrubského Polabí dny plné odpočinku a relaxace ve společnosti starokladrubských bělek. Během dvou týdnů 23. – 28. června a 29. července – 3. srpna 2019 pod vedením cvičitelky Bohunky Rosůlkové a zástupkyně Unie ROSKA – reg. org. ROSKA PRAHA, z.p.s., paní Tamary Kynclové denně absolvovali nejen pobyt ve společnosti starokladrubských koní, ale vyzkoušeli si také péči o koně.