Upravit stránku

2019

RUDOLFOVA POHÁRU SE ZÚČASTNÍ REKORDNÍ POČET SPŘEŽENÍ

Od středy 24. dubna 2019 bude v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem probíhat 16. ročník Rudolfova poháru. Na tradiční jarní mezinárodní závody spřežení se chystá rekordní počet účastníků. Aktuální seznamy přihlášených jezdců z 11 zemí a časový harmonogram naleznete na stránce závodu.

Časopis Svět koní přináší zajímavé informace o chovu starokladrubských koní

Na novinových stáncích je nyní k dostání jarní číslo časopisu Svět koní.

Přednáška o krajině hřebčína k Mezinárodnímu dni památek a sídel

Série dvou přednášek k Mezinárodnímu dni památek a sídel na téma "Venkovská krajina" proběhla v úterý 16. dubna 2019 v přednáškovém sále NPÚ v Praze.

Valná hromada ASCHK ČR v Kladrubech nad Labem

V pátek 12. dubna 2019 pořádala Asociace svazů chovatelů koní ČR v Císařském hostinci Národního hřebčína Kladruby nad Labem zasedání Valné hromady.

Závody spřežení v Pardubicích

Cena Dostihového spolku a. s. pro tuzemské jezdce spřežení se jela o víkendu 13. – 14. dubna 2019 v kategoriích CAN2* dvojspřeží pony, jednospřeží a dvojspřeží v Pardubicích. Národní hřebčín Kladruby nad Labem měl na startu 3 spřežení ze Slatiňan.

Na Rudolfův pohár míří 102 spřežení

Ve dnech 25. – 28. dubna 2019 proběhne v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem XVI. ročník Rudolfova poháru, tradičních mezinárodních závodů. V letošním roce s rekordní účastí 102 spřežení z 11 zemí.

Dokument o Petru Vozábovi

Vítěz Velké pardubické z roku 1985 a devítinásobný mistr České republiky ve vozatajských soutěží, to je Petr Vozáb. Proč tak ze srdce miluje koně, proč je Národní hřebčín Kladruby nad Labem jeho srdcovou záležitostí a jak dnes žije, o tom vypráví v následujícím příspěvku ČT severovýchod.

Refreshing rozhodčích v Kladrubech nad Labem

První dubnovou sobotu proběhl v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem kurz doškolování rozhodčích pro spřežení,což je pro aktivní funkcionáře závodů povinné každé dva roky. Pod vedením školitelů komise spřežení Ing. Jiřího Kunáta a Jaroslava Pavla se poprvé konalo školení v tak velkém rozsahu.

Přednáška "Národní hřebčín Kladruby nad Labem jako kulturní dědictví"

Již tento pátek se v sále Císařského hostince v Kladrubech nad Labem uskuteční přednáška o historii a současnosti Národního hřebčína Kladruby nad Labem.

Národní hřebčín Kladruby nad Labem zahajuje návštěvnickou sezónu 2019

Tiskovou konferencí a křtem novorozené klisničky byla dnes v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem zahájena návštěvnická sezóna 2019. Veřejnost může letos hřebčín navštívit poprvé v sobotu 30. března.