Upravit stránku

2020

DVA ODCHODY NA ZASLOUŽENÝ ODPOČINEK

Dvě dlouholeté zaměstnankyně kladrubského hřebčína odešly v září tohoto roku na zasloužený odpočinek

CIRKUS HUMBERTO NATÁČEN V NÁRODNÍM HŘEBČÍNĚ

Česká televize vysílá v současné době reprízu úspěšného seriálu Cirkus Humberto. Seriál na motivy knihy Eduarda Basse byl natáčen v řadě krásných lokalit, jednou z nich je Národní hřebčín Kladruby nad Labem.

STAROKLADRUBŠTÍ KONĚ V ČR – ZEMSKÝ CHOV

Nová publikace s fotografiemi Ing. Dalibora Gregora a doprovodným textem ředitele národního hřebčína Ing. Jiřího Machka přiblíží čtenáři chov nejstaršího původního českého plemene na území České republiky.

PODZIMNÍ TŘÍDĚNÍ STAROKLADRUBSKÝCH KONÍ

Dvakrát do roka, a to na jaře a na podzim, probíhá v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem tradiční třídění koní. V letošním roce se podzimní třídění koní uskutečnilo ve dnech 14. a 15. října.

OHLÉDNUTÍ ZA VELKOU PARDUBICKOU

Ve čtvrtek 8. října 2020 odvysílala Česká televize 8. díl pořadu „Před Velkou pardubickou 2020“. V tomto dílu představil ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem Ing. Jiří Machek hřebčín ve Slatiňanech, kde se již po 75 let chová starokladrubský vraník.

MISTR OPRATÍ JIŘÍ KOCMAN SLAVÍ 85. NAROZENINY

Mistr opratí, několikanásobný mistr republiky a šestinásobný účastník mistrovství světa v soutěžích čtyřspřeží, mistr sportu, nositel zlatého odznaku FEI. To jsou všechna označení, která patří k jednomu člověku, jehož profesní dráha byla především spjata s kladrubským hřebčínem, a to panu Jiřímu Kocmanovi. Dnes oslavil 85. narozeniny.

ŠESTISPŘEŽÍ Z NÁRODNÍHO HŘEBČÍNA PŘIVEZLO STARTÉRA 130. VELKÉ PARDUBICKÉ

Slavnostní gala zápřež složená ze starokladrubských běloušů a vraníků byla tradiční součástí jednoho z největších dostihových svátků.

MISTROVSTVÍ SVĚTA VE ČTYŘSPŘEŽÍ 2020 ZRUŠENO

Světový šampionát, kterého se měl účastnit reprezentant Národního hřebčína Kladruby nad Labem Jiří Nesvačil jun., byl z důvodu protikoronavirových opatření zrušen.

OHLÉDNUTÍ ZA LOŇSKÝMI OSLAVAMI ZÁPISU NA SEZNAM UNESCO

Přesně před rokem dne 5. října 2019 slavil Národní hřebčín Kladruby nad Labem zápis Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem na Seznam světového dědictví UNESCO.

VÝKONNOSTNÍ ZKOUŠKY STAROKLADRUBSKÝCH KONÍ V KLADRUBECH NAD LABEM

Ve dnech 30. září a 1. října 2020 probíhaly v Kladrubech nad Labem výkonnostní zkoušky hřebců privátního chovu a klisen v majetku NHK.