Upravit stránku

2020

MEZINÁRODNÍ DEN PAMÁTEK A SÍDEL

Oslavu Mezinárodního dne památek navrhla Mezinárodní rada pro památky a sídla již v roce 1982. O rok později se UNESCO usneslo, že svátek se bude slavit dne 18. dubna.

VZPOMÍNKY NA PRINCE PHILIPA

Televizní stanice CNN Prima NEWS odvysílala v pátek 16.4. reportáž se vzpomínkou na návštěvu Prince Philipa v kladrubském hřebčíně v roce 1996. Na Prince Philipa vzpomínali a vzpomínají i bývalí reprezentanti kladrubského hřebčína v soutěžích čtyřspřeží.  Jeho královská Výsost vévoda z Edinburghu byl jejich váženým soupeřem na jezdeckých kolbištích.

ŽIVOTNÍ JUBILEUM PAVLA LIEBICHA

Dne 13. dubna 2021 oslavila významné životní jubileum dostihová legenda a náš bývalý mnohaletý zaměstnanec pan Pavel Liebich.

ČEST PAMÁTCE PRINCE PHILIPA

Se zármutkem jsme přijali zprávu, že ve věku 99 let zemřel vévoda z Edinburghu Princ Philip.

VÝSTAVA STAROKLADRUBSKÝ KŮŇ – HISTORIE DVORNÍHO HŘEBČÍNA KLADRUBY NAD LABEM – V NÁRODNÍM ZEMĚDĚLSKÉM MUZEU V OSTRAVĚ

Od středy 7. dubna do 30. září 2021 je před budovou Národního zemědělského muzea v Ostravě k vidění výstava s názvem Starokladrubský kůň – historie dvorního hřebčína Kladruby nad Labem.

ROČENKA 2020

Právě vychází Ročenka 2020. Tradiční publikace doplněná o četné fotografie přináší souhrn všeho důležitého, co se v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem v uplynulém roce událo.

DREZURNÍ TRÉNINK V KLADRUBECH NAD LABEM

Ve čtvrtek 1. dubna 2021 uspořádal Národní hřebčín Kladruby nad Labem drezurní trénink, kterého se účastnili jezdci z řad zaměstnanců národního hřebčína se starokladrubskými koňmi i s českými teplokrevníky vlastního chovu.

25 LET OD VZÁCNÉ KRÁLOVSKÉ NÁVŠTĚVY

Dne 28. března 1996 navštívil Národní hřebčín Kladruby nad Labem princ Philip, vévoda z Edinburghu.

VÝZNAMNÉ ŽIVOTNÍ JUBILEUM MANŽELŮ DVOŘÁKOVÝCH

Ing. Alena Dvořáková a Ing. Karel Dvořák slaví v březnu t.r. významné životní jubileum. Profesní dráha obou manželů je neodmyslitelně spjata se slatiňanským hřebčínem.

JIŘÍ NESVAČIL JUN. HOSTEM ČESKÉHO ROZHLASU

Nejen o vozatajském sportu, jeho disciplínách a náročnosti s Jiřím Nesvačilem jun. ve vysílání Českého rozhlasu.