Upravit stránku

2020

Privátní prohlídky a prohlídky mimo standardní otevírací dobu pro veřejnost je nutné předem rezervovat, a to minimálně týden před plánovanou návštěvou. Možnost objednání těchto prohlídek závisí na provozních podmínkách. O možnosti rezervace na určitý den a čas rozhoduje provozovatel.

Pro návštěvníky


PADDOCK V NÁRODNÍM HŘEBČÍNĚ KLADRUBY NAD LABEM PO STAVEBNÍ OBNOVĚ ZNOVU SLOUŽÍ USTÁJENÍ STAROKLADRUBSKÝCH KONÍ

Ve čtvrtek 1. října byla slavnostně uvedena do provozu historická stáj Paddock z roku 1865, původně určené pro ustájení anglických plnokrevníků. Součástí rehabilitace stáje a jejího okolí byla výroba a instalace nového hrazení přilehlých pastvin kopírující historické symetrické dělení a barevnost typické pro národní hřebčín. 

MINISTR ZEMĚDĚLSTVÍ NAVŠTÍVIL NÁRODNÍ HŘEBČÍN KLADRUBY NAD LABEM

V pátek 25. září 2020 se ministr Miroslav Toman setkal s ředitelem Národního hřebčína Kladruby nad Labem Jiřím Machkem. Hlavními tématy návštěvy byly chov koní, hospodaření s vodou v krajině a s tím související obnova Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem, jež je zapsána v Seznamu světového dědictví UNESCO.

MISTROVSTVÍ ČR V SOUTĚŽÍCH SPŘEŽENÍ ZNÁ SVÉ VÍTĚZE. JIŘÍ NESVAČIL JUN. ZLATÝ.

Národní hřebčín Kladruby nad Labem hostil druhý zářijový týden od 10. do 13. 9. 2020 Mistrovství České republiky v soutěžích spřežení, současně probíhalo také Mistrovství Východočeské oblasti v soutěžích spřežení. Čtyřicet sedm startujících se utkalo o mistrovské tituly v kategoriích dvojspřeží pony, jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží.

NÁRODNÍ HŘEBČÍN SLAVIL PRVNÍ VÝROČÍ ZÁPISU NA SEZNAM SVĚTOVÉHO DĚDICTVÍ UNESCO

V pátek 4. září 2020 uspořádal národní hřebčín oslavy prvního výročí zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO. Slavnostní zahájení proběhlo v Císařské jízdárně, následoval smyčcový koncert souboru Barocco sempre giovanne v kostele sv. Václava a Leopolda. Pomyslnou třešničkou na dortu bylo vystoupení starokladrubských koní na hlavním nádvoří.

PRVŇÁČCI MÍŘÍ DO ŠKOLY V KOČÁRECH TAŽENÝCH STAROKLADRUBSKÝMI KOŇMI

První školní den, 1. září 2020 v 7.15 ráno, čekají před mateřskou školou v Kladrubech nad Labem již tradičně dvě dvojspřeží starokladrubských koní Národního hřebčína Kladruby nad Labem, aby vypravily začínající školáky na jejich první cestu za vzděláním.

VÝSTAVA V PALÁCI PARDUBICE: KŮŇ VE SLUŽBÁCH PREZIDENTA OSVOBODITELE

Výstava v 1. patře obchodního centra Palác Pardubice „Tož budeme sedlat…“, s podtitulem Kůň ve službách prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka zaujme všechny milovníky koní a národní historie. Návštěvníci si mohou expozici na velkoplošných panelech prohlédnout každý den v prostorách obchodního centra na Masarykově náměstí v Pardubicích až do 3. září. 

NÁRODNÍ HŘEBČÍN PO SVÉM OTEVŘENÍ USPOŘÁDAL PRVNÍ ZÁVODY

Po koronavirových omezeních se v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem odehrála první větší akce pro veřejnost. V sobotu 4. července 2020 se na závodišti v Kladrubech nad Labem konaly jednodenní závody spřežení.

HŘEBČÍN VE SLATIŇANECH PŘIVÍTÁ NÁVŠTĚVNÍKY V NOVÉM TURISTICKÉM INFORMAČNÍM CENTRU

Ve čtvrtek 2. července 2020 v 10.00 hodin se v areálu hřebčína ve Slatiňanech uskuteční slavnostní otevření nového turistického informačního centra Národního hřebčína Kladruby nad Labem, které vzniklo rekonstrukcí památkově chráněného objektu.

STÁJE A DALŠÍ PROHLÍDKOVÉ OKRUHY NÁRODNÍHO HŘEBČÍNA KLADRUBY NAD LABEM OTEVŘENY OD ČERVENCE

Od středy 1. července rozšiřuje národní hřebčín nabídku prohlídkových okruhů v Kladrubech nad Labem, včetně hřebčína ve Slatiňanech, kde se návštěvníkům otevírá v rekonstruovaném památkově chráněném objektu zcela nové turistické informační centrum národního hřebčína.

DO NÁRODNÍHO HŘEBČÍNA V KLADRUBECH NAD LABEM V OMEZENÉM ROZSAHU OD 2. ČERVNA

V úterý 2. června zahájí Národní hřebčín Kladruby nad Labem hlavní návštěvnickou sezónu zpřístupněním prohlídkového okruhu „Zámek“. Návštěvníci tak budou moci obdivovat sály a komnaty, v nichž pobýval císař František Josef I. se svou manželkou Alžbětou Bavorskou, více známou pod přezdívkou Sissi.