Upravit stránku

NESVAČIL PÁTÝ V MAĎARSKU A HLÁVKA PRVNÍ V PŘEŠTĚNICÍCH

Ve dnech 3. až 5. června 2022 proběhly v maďarském městě Vecsés mezinárodní závody spřežení. Jiří Nesvačil jun. zahájil v pátek vozatajskou soutěž v královské kategorii čtyřspřeží výborným druhým místem v drezuře. V sobotním maratonu obsadil i přes technické problémy deváté místo a v nedělním překážkovém závodě se umístil na bronzové příčce. Průběžné výsledky tak reprezentantovi Národního hřebčína Kladruby nad Labem zajistily v závodě CAI zařazeného do prestižní série World Cup v konkurenci 15 čtyřspřeží konečné celkové páté místo. S dvojspřežím starokladrubských vraníků  se závodů zúčastnil také Petr Novák, který v soutěži čítající 24 startujících dojel na celkovém jedenáctém místě.

První červnový víkend se reprezentanti národního hřebčína představili též pod sedlem, a to na jezdeckých závodech ve všestrannosti v Přeštěnicích. Za Národní hřebčín Kladruby nad Labem startoval v rámci Stříbrné podkovy Jan Holec s desetiletou klisnou kladrubského chovu SAGIRA-K. V konkurenci třiceti dvou dvojic v soutěži všestranné způsobilosti obtížnosti L1* předvedl v páteční drezuře třetí nejlepší výkon (33,15 bodu). Druhý den se po bezchybném překonání parkuru ujal průběžného vedení soutěže. V nedělní terénní zkoušce byla dvojice penalizována trestnými body za nedodržení časového limitu, což ji odsunulo na konečnou sedmou příčku. V soutěži Nadějí stupně Z startoval Jakub Hlávka s koněm LUCERO – K. Mezi patnácti účastníky nenašla tato kladrubská dvojice přemožitele ani v jedné disciplíně. Zvítězili s celkovým zatížením 28,33 bodů.