Upravit stránku

DVOJSPŘEŽÍ MOUDRÉHO PO MARATONU ČTVRTÉ. SOUTĚŽI ČTYŘSPŘEŽÍ VLÁDNE EXELL.

Již tradičně byl sobotní den Rudolfova poháru věnován vozatajskému maratonu, který absolvovali závodníci všech kategorií. V Kladrubech nad Labem odstartovalo rekordních 110 vozatajů. V královské kategorii čtyřspřeží 4* WcupQ si nejlépe vedl fenomén vozatajského sportu Australan Boyd Exell s 93,84 tr. b. Druhé místo obsadil Koos de Ronde z Nizozemí s 98,34 tr. b. Z Čechů se umístil v silné konkurenci 30 čtyřspřeží nejlépe Radek Nesvačil na výborném šestém místě a po drezurní zkoušce a maratonu je průběžně sedmý. Reprezentant národního hřebčína Jiří Nesvačil jun. se umístil po komplikacích na druhé překážce na dvacáté sedmé pozici a po šestém místě z drezury a je průběžně dvacátý třetí. Po dvou disciplínách vede suverénně Boyd Exell. Druhý je před nedělním parkurem s odstupem 11,36 tr. b. Nizozemec Koos de Ronde. V soutěži týmů, která je součástí Rudolfova pohárů poprvé, se pořadí po drezuře nezměnilo, vede Austrálie, před Německem. Na třetím místě je belgický tým.
V kategorii dvojspřeží 3* cílem projelo 24 spřežení a skvělého výsledku dosáhl domácí reprezentant Vladimír Moudrý, který se umístil na šestém místě s 95,34 tr. b. a po drezuře a maratonu je průběžně na pěkném čtvrtém místě. První místo v této kategorii v maratonu získal Aleksander Fularczyk z Polska s 84,22 tr. b. Maraton kategorie jednospřeží 3* nejlépe zajel rakouský vozataj Alexander Bösch s 82,81 tr. b. V kategorii jednospřeží 2* obsadil první místo český závodník Jakub Andrš s 72,92 tr. b. V kategorii dvojspřeží 2* nejlépe zajel Michal Žák s 88,89 tr. b. Ve tříhvězdové soutěži dvojspřeží pony se v sobotu nejlépe vedlo Svenu Böckingovi z Něměcka.
Kompletní výsledky budou během dnešního večera uveřejněny na webových stránkách Rudolfova poháru. Poslední den čeká závodníky závěrečná překážková jízda. Přijďte se podívat! První spřežení startuje v neděli 21. 4. v 8:00 hod. na závodišti v Kladrubech nad Labem. I vozatajský parkur bude vysílán živě na EquiTV.cz, na webu ČT Sport či na webových stránkách Rudolfova poháru.