Upravit stránku

PO SOBOTNÍM MARATONU JIŘÍ NESVAČIL JUN. PRŮBĚŽNĚ NA SKVĚLÉM TŘETÍM MÍSTĚ

Již tradičně byl sobotní den Rudolfova poháru věnován vozatajskému maratonu, který absolvovali závodníci všech kategorií. V královské kategorii čtyřspřeží 3* WcupQ si nejlépe vedl nizozemský závodník Bram Chardon s 97,54 tr. b. Druhé místo obsadil Boyd Exell z Austrálie s 98,29 tr. b. Reprezentant národního hřebčína Jiří Nesvačil jun. se umístil za Józsefem Jr. Dobroviztem na výborném čtvrtém místě se 102,48 tr. b. a po drezurní zkoušce a maratonu je průběžně třetí.
Skvělého výsledku dosáhl také další reprezentant národního hřebčína Petr Novák, který se v kategorii dvojspřeží 3* umístil v konkurenci 27 spřežení na třetím místě s 89,06 tr. b. První místo v této kategorii získal József Jr. Dobrovitz z Maďarska s 85,47 tr. b.
Maraton kategorie jednospřeží 2* nejlépe zajel český vozataj Vladimír Štursa s 81,58 tr. b. I v kategorii jednospřeží 3* obsadil první místo český závodník Daniel Bejr s 86,37 tr. b. V kategorii dvojspřeží pony 3* získal první místo německý reprezentant Thomas Seitz se 79,09 tr. b. V kategorii dvojspřeží 2* nejlépe zajel domácí Jiří Nesvačil jun. se 79,53 tr. b.
Kompletní výsledky budou během dnešního večera uveřejněny na webových stránkách Rudolfova poháru.
Poslední den čeká závodníky závěrečná překážková jízda. Přijďte se podívat! První spřežení startuje v neděli 23. 4. v 9:00 hod na závodišti v Kladrubech nad Labem. I vozatajský parkur bude vysílán živě na EquiTV.cz či na webových stránkách Rudolfova poháru.