Upravit stránku

PŘIJĎTE S NÁMI OSLAVIT ZÁPIS DO UNESCO!

V sobotu 5. října 2019 se uskuteční v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem oslavy zápisu Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Rozhodl o něm Výbor pro světové dědictví na svém zasedání v ázerbajdžánském Baku dne 10. července tohoto roku.  
„Dostat se mezi památky světového dědictví je velká prestiž, za kterou stojí poctivá a dlouholetá práce mnohých našich lidí. Toto ocenění zároveň zvyšuje zájem domácích i zahraničních návštěvníků. Krajina hřebčína je cennou lokalitou a naším cílem je uchovat její hodnoty i pro budoucí generace,“ uvedl ministr zemědělství Miroslav Toman.
O zapsání krajiny kladrubského hřebčína na Seznam světového dědictví usilovala Česká republika více než deset let. Na indikativní seznam kandidátů byla krajina zařazena v roce 2007 a oficiální nominační dokumentaci pak předložila Česká republika Centru světového dědictví v lednu 2018. Hřebčín v Kladrubech nad Labem a jeho krajina tak jsou již 14. památkou v rámci České republiky a 1111. památkou v měřítku celosvětovém.
Pro veřejnost je na den oslav připraven speciální program se starokladrubskými koňmi, na který je vstup zdarma.

PROGRAM:
13:00 - 14:30 SLAVNOSTNÍ PROGRAM na nádvoří národního hřebčína s vystoupením starokladrubských koní
14:30 - 15:00 ODHALENÍ PAMĚTNÍ DESKY
15:00-17:00 volný vstup do vybraných stájí
17:00 - 17:30 KONCERT sopranistky Markéty Fassati v kostele sv. Václava a Leopolda

Akce je pořádána pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana.

PLAKÁT
 

Kontakt:
Veronika Rybáčková, tel: 725 929 515, e-mail: rybackova@nhkladruby.cz
www.nhkladruby.cz
www.facebook.com/nhkladruby
 

Foto: Magdaléna Straková