Upravit stránku

STÁJE A DALŠÍ PROHLÍDKOVÉ OKRUHY NÁRODNÍHO HŘEBČÍNA KLADRUBY NAD LABEM OTEVŘENY OD ČERVENCE

(Kladruby nad Labem, 18. června 2020) Od středy 1. července rozšiřuje národní hřebčín nabídku prohlídkových okruhů v Kladrubech nad Labem, včetně hřebčína ve Slatiňanech, kde se návštěvníkům otevírá v rekonstruovaném památkově chráněném objektu zcela nové turistické informační centrum národního hřebčína.

Návštěvníci mohou znovu zavítat v Kladrubech nad Labem i do vybraných stájí starokladrubských běloušů nebo historické kočárovny a postrojovny, kde budou moci obdivovat zlatou biskupskou karosu či státní kočár prezidenta T. G. Masaryka. Zpřístupněna bude také jedna z nejstarších barokních roubenek v kraji, lesovna, jež sloužila jako úřadovna lesního správce. Prohlídkový okruh bez průvodce “Rozhledna” nabídne po vystoupání 87 točitých schodů pohled z ptačí perspektivy na architekturu památkově chráněných historických objektů stájí, zámku a kostela i nezaměnitelnou krajinu národního hřebčína. Ve Slatiňanech se pak návštěvníci mohou těšit na komentovanou prohlídku stájí, které jsou již sedmdesát pět let domovem starokladrubských vraných koní. K vidění budou i historická sedlovna rodu Auerspergů a kočárovna.

V rámci zlepšování nabídky služeb doporučujeme návštěvníkům využít rezervační systém vstupenek na domovských internetových stránkách národního hřebčína (www.nhkladruby.cz) v sekci Vstupenky online.

Návštěvnický provoz se nadále řídí opatřeními vydanými ministerstvem zdravotnictví a v souladu s pravidly národního hřebčína.
________________________________________
Kontakty pro média:
Ing. Radek Václavík, MSc
Národní hřebčín Kladruby nad Labem
Kladruby nad Labem čp. 1
533 14 Kladruby nad Labem
E: vaclavik@nhkladruby.cz
T: +420 724 652 022