Upravit stránku

Starokladrubští koně na CAI Nebanice

Jiří Nesvačil jun. se sportovním čtyřspřežím starokladrubských běloušů reprezentoval Národní hřebčín na mezinárodních závodech spřežení v Nebanicích, které se konaly ve dnech 2.–5. 8. 2018. Z dílčích soutěží (drezura, maraton, parkur) získalo čtyřspřeží nejlepší výsledek v drezuře, kdy s hodnocením 49,14 tr. b. obsadilo průběžné třetí místo. Během maratonu došlo ke zranění jednoho z koní, který byl na místě ošetřen veterinárním lékařem a bude v pořádku. I přesto, že se po sobotním maratonu rozplynuly naděje na hodnocení v kompletní soutěži CAI3*–H4, nastoupilo čtyřspřeží běloušů z Národního hřebčína na start nedělního parkuru. Trať připravenou stavitelem Josefem Middendorfem absolvovali s jednou chybou a v závěrečné disciplíně tak byli dekorováni na pátém místě. Celkovým vítězem soutěže čtyřspřeží v Nebanicích se stal Benjamin Aillaud z Francie.