Upravit stránku

VOZATAJSKÝ SPORT JIŽ ZNÁ SVÉ MISTRY REPUBLIKY

V Kladrubech nad Labem, 7. srpna 2023

Od čtvrtka 3. srpna do neděle 6. srpna 2023 pořádal Národní hřebčín Kladruby nad Labem v Heřmanově Městci Mistrovství České republiky v soutěžích spřežení. Po dvouleté rekonstrukci byla právě letos národním hřebčínem obnovena činnost ve zdejším středisku výcvikových stájí. V nich se také konalo sobotní vyhodnocení dílčích disciplín drezury a maratonu.
Celkem 36 spřežení se ucházelo o titul mistra republiky. Celkové vítězství a titul mistra republiky v kombinované soutěži všech tří disciplín - drezury, maratonu a parkuru, si v královské kategorii čtyřspřeží 3* z Heřmanova Městce odvezl reprezentant JK Moravský Krumlov Jiří Nesvačil senior. Favorizovaný domácí reprezentant Jiří Nesvačil jun. po výborném výsledku 49,64 tr. b. a první příčce z páteční drezury sobotní maraton po kolizi na druhé překážce bohužel nedokončil a tím pro něj boj o pohár mistra republiky skončil předčasně.
Kategorii dvojspřeží 3* ovládl po stříbru z drezury, zlatu z maratonu a stříbru z překážkové jízdy Josef Drábek z JK Hubička Telnice a titul tak míří s celkovým výsledkem 142,46 tr. b. zaslouženě na Moravu. V této kategorii mohli diváci vidět také hned tři závodníky národního hřebčína. Nejlépe se umístil Vladimír Moudrý s dvojspřežím starokladrubských vraníků, který obsadil celkové šesté místo.
V soutěži jednospřeží 3* zvítězila Markéta Sedlinská, v soutěži dvojspřeží pony 3* Monika Pospíšilová a v otevřené soutěži jednospřeží 2* Vladimír Štursa.
Záštitu nad akcí převzali hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a ministr zemědělství Marek Výborný, který se také v neděli osobně zúčastnil závěrečného dekorování.
Další významnou akcí národního hřebčína jsou Kladruby naruby, s podtitulem zábavné rodinné odpoledne, které se budou konat na závodišti kladrubského hřebčína v sobotu 16. září 2023.