Upravit stránku

ZLATO SI Z KLADRUB NAD LABEM ODVÁŽÍ AUSTRÁLIE

Rudolfův pohár 2024 zakončili vozatajové tradičně nedělním parkurem. V královské kategorii čtyřspřeží 4* WcupQ si nejlépe mezi kužely vedl australský závodník Boyd Exell, který zajel čistou jízdu ve stanoveném časovém limitu v čase 193,76 s. Druhé místo si odváží Koos de Ronde z Nizozemí za bezchybnou jízdu v čase 194,51 s. Bez penalizace zajel i třetí jezdec, reprezentant Rakouska, Daniel Schneiders, který zaostal za druhou příčkou o pouhých 0,92 s.
Ve stejném pořadí se jezdci umístili i v kombinované soutěži všech tří disciplín – drezury, maratonu a parkuru. Zlato si z Kladrub nad Labem odváží šestinásobný mistr světa a desetinásobný vítěz Světového poháru vozataj Boyd Exell za výkon 134,69 tr. b.
Nejlepší z Čechů byl v překážkové jízdě čtvrtý Radek Nesvačil, který si po jedenáctém místě v drezuře a šestém místě v maratonu odváží konečné páté místo. Reprezentant národního hřebčína Jiří Nesvačil jr. skončil dvakrát v TOP 10, po šestém místě v drezuře projel nedělní parkur jako devátý. V součtu všech tří dílčích disciplín obsadil v konkurenci 30 čtyřspřeží celkovou šestnáctou pozici.
V Poháru národů se pořadí po prvních soutěžních dnech nezměnilo. Zlato bere Austrálie, stříbro Německo a bronz Belgie.
Konečné patnácté místo v kategorii dvojspřeží 3* si z Kladrub nad Labem odváží do Slatiňan reprezentant národního hřebčína Vladimír Moudrý, a to po čtvrtém místě z drezury a šestém místě z maratonu. Výkon Petra Nováka, který v soutěži kategorie čtyřspřeží 4* WcupQ zapřahal starokladrubské vraníky, stačil na konečné dvacáté sedmé místo. Posledním reprezentantem pořadatele Rudolfova poháru, Národního hřebčína Kladruby nad Labem, byla Kateřina Neumannová, která se v kategorii jednospřeží 2* umístila celkově sedmá.
Kompletní výsledky jsou uveřejněny na webových stránkách Rudolfova poháru.
Záštitu nad akcí převzal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a ministr zemědělství Marek Výborný, který se osobně zúčastnil závěrečného ceremoniálu dekorování vítězů.