Upravit stránku

JAKUB HLÁVKA VE FINÁLE ZLATÉ PODKOVY 2019 STŘÍBRNÝ

Poslední srpnový víkend 23. – 25. 8. 2019 vrcholil v Humpolci 54. ročník finále Zlaté podkovy. Závody všestrannosti a spřežení byly zakončeny v neděli parkurem sedlových koní a překážkové jízdy spřežení. Z všestrannosti přivezl domů zasloužené stříbro Jakub Hlávka, jediný současný reprezentant Národního hřebčína Kladruby nad Labem v soutěžích všestrannosti. S desetiletou klisnou českého teplokrevníka Farhou – K z chovu Národního hřebčína Kladruby nad Labem obstál v konkurenci jezdců nejtěžší soutěže Zlaté podkovy CNC 3* a vybojoval celkové druhé místo. Jakub Hlávka vykazoval umístění na předních příčkách v průběhu celé sportovní sezóny. Z pěti účastí v průběžných kvalifikačních kolech získal 3x umístění do 3 místa a nevyhnulo se mu ani zranění. V letošní sportovní sezóně se nejvyššího stupně obtížnosti Zlaté podkovy účastnil poprvé. Gratulujeme!

V soutěžích spřežení podali nejlepší výkony Ing. Kateřina Neumannová a Petr Novák. Zootechnička hřebčína Slatiňany Ing. Kateřina Neumannová s plemenným hřebcem Sacramoso Samba XIX drželi ve všech dílčích disciplínách soutěže jednospřeží drezuře, maratonu i parkuru umístění na třetím místě a domů tak přivezli zasloužený bronz. Umístění na celkové třetí pozici v kompletní soutěži čtyřspřeží vybojoval také Petr Novák, který zapřahal čtyřspřeží složené ze starokladrubských vraníků. Jeho stájový kolega ze Slatiňan, Vladimír Moudrý, obsadil v kompletní soutěži dvojspřeží celkové osmé místo.