Upravit stránku

JIŘÍ NESVAČIL JUN. POTVRDIL FORMU I V ZÁVĚREČNÉM PARKURU

Rudolfův pohár 2023 zakončili vozatajové nedělním parkurem. V královské kategorii čtyřspřeží 3* WcupQ si nejlépe mezi kužely vedl nizozemský závodník Bram Chardon, který po čisté jízdě obdržel pouze 0,53 tr. b za časovou penalizaci. Druhé místo si odváží Boyd Exell z Austrálie s 3 tr. b. Reprezentant národního hřebčína Jiří Nesvačil jun. si připsal v této dílčí disciplíně 8,40 tr. bodu a obsadil krásné třetí místo. Celkové vítězství v kombinované soutěži všech tří disciplín, drezury, maratonu a parkuru, si z Kladruby nad Labem odváží favorizovaný a fenomenální vozataj Boyd Exell z Austrálie. Stříbro náleží mladému nizozemského reprezentantovi Bramu Chardonovi a bronzový skončil po třech disciplínách český reprezentant a domácí jezdec Jiří Nesvačil jun. Za Jiřím Nesvačilem jun. skončila taková esa jako Švýcar Jérôme Voutaz nebo zkušený Maďar József Dobrovitz.
Konečné hezké šesté místo v kategorii dvojspřeží 3* si z Kladrub nad Labem odváží do Slatiňan další reprezentant národního hřebčína Petr Novák, a to po jedenáctém místě z drezury a třetím místě z maratonu. Soutěž ovládl József Jr. Dobrovitz z Maďarska, který zvítězil jak v maratonu, tak v závěrečné čisté překážkové jízdě.
Jiří Nesvačil jun. startoval se starokladrubskými koňmi také v dvouhvězdové soutěži dvojspřeží a po bronzu z drezury, zlata z maratonu a stříbru z parkuru se umístil celkově po třech závodních dnech na příčce nejvyšší.
Výkon Vladimíra Moudrého, který v soutěži kategorie dvojspřeží 3* zapřahal starokladrubské vraníky, stačil na konečné devatenácté místo. Posledním reprezentantem pořadatele Rudolfova poháru, Národního hřebčína Kladruby nad Labem, byla Kateřina Neumannová, která se v kategorii dvojspřeží 2* umístila celkově pátá.
Kompletní výsledky budou během dnešního večera uveřejněny na webových stránkách Rudolfova poháru.