Upravit stránku

JIŘÍ NESVAČIL V RIESENBECKU V PRVNÍ DESÍTCE

Ve dnech 21. – 23. června 2019 se v německém Riesenbecku konalo sportovní klání tří soutěžních disciplín. V tamním sportovním centru Surenburg probíhaly pod taktovkou pořadatele Ludgera Beerbauma souběžně soutěže čtyřspřeží, skoky i drezura. Jediný Čech na startovní listině královské disciplíny čtyřspřeží byl reprezentant Národního hřebčína Kladruby nad Labem, Jiří Nesvačil jun. se čtyřspřežím starokladrubských bílých koní. Při závěrečné nedělní disciplíně zajel parkur spřežení v nejrychlejším čase s pouze jedním shozeným míčkem a umístil se v této dílčí disciplíně na 7. místě. Výsledek parkuru tak zajistil umístění v první desítce startovního pole a to výborný celkový výsledek 9. místo. Soutěže čtyřspřeží v Riesenbecku se účastnili elitní jezdci spřežení z celého světa, pro německé účastníky byly závody vypsány jako Německé mistrovství 2019.