Ve čtvrtek 18. června navštívili národní hřebčín velvyslanci Slovinska a Rakouska, a to v rámci jejich společné návštěvy části Pardubického kraje. Do památky zapsané na Seznamu světového dědictví tak dorazila rakouská velvyslankyně Dr. Bettina Kirnbauer, ředitelka Rakouského kulturního fóra paní Dr. Denise Quistorp, velvyslanec Slovinské republiky Aleš Balut, jeho zástupkyně paní Maja Jerančič a jejich spolupracovník pan Timotej Jud. Za Pardubický kraj je do Kladrub nad Labem doprovodil radní pro regionální rozvoj, evropské fondy a kulturu Roman Línek. Po přivítání ředitelem národního hřebčína Jiřím Machkem a náměstkem ředitele pro chov koní a kulturní krajinu Jaroslavem Pavlem následovala prohlídka stájí a zámku. Součástí programu byla i projížďka kočárem Krajinou pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem.
Hledaný výraz musí mít více jak 2 znaky.






