Upravit stránku

NÁVŠTĚVA VELVYSLANCŮ SLOVINSKA A RAKOUSKA

Ve čtvrtek 18. června navštívili národní hřebčín velvyslanci Slovinska a Rakouska, a to v rámci jejich  společné návštěvy části Pardubického kraje. Do památky zapsané na Seznamu světového dědictví tak dorazila rakouská velvyslankyně Dr. Bettina Kirnbauer, ředitelka Rakouského kulturního fóra paní Dr. Denise Quistorp, velvyslanec Slovinské republiky Aleš Balut, jeho zástupkyně paní Maja Jerančič a jejich spolupracovník pan Timotej Jud. Za Pardubický kraj je do Kladrub nad Labem doprovodil radní pro regionální rozvoj, evropské fondy a kulturu Roman Línek. Po přivítání ředitelem národního hřebčína Jiřím Machkem a náměstkem ředitele pro chov koní a kulturní krajinu Jaroslavem Pavlem následovala prohlídka stájí a zámku. Součástí programu byla i projížďka kočárem Krajinou pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem.

Foto: Zuzana Nováková

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti